Zamknij

Kanye West rozdaje bezdomnym koszulki z Janem Pawłem II. Pomaga mu człowiek oskarżany o gwałty

19.10.2022 12:21

Kanye West rozdaje bezdomnym koszulki z wizerunkiem Jana Pawła II i rasistowskim napisem. W nietypowym procederze raperowi pomaga stylista oskarżany o gwałt.

Kanye West
fot. SAUL LOEB/AFP/East News

Kanye West współpracuje przy tworzeniu swoich kolekcji ubraniowych z Ianem Connorem, znanym modelem i stylistą. Nowojorczyk był wielokrotnie oskarżany o nadużycia seksualne. W 2016 roku 23-letnia studentka Malika Anderson nazwała twórcę "gwałcicielem". Po jej publicznym oświadczeniu kolejne kobiety zaczęły kierować w stronę Connora mocne oskarżenia.

Kanye West rozdaje bezdomnym koszulki z Janem Pawłem II

Miesiąc po wpisie na blogu Anderson, około 10 ofiar zgłosiło zarzuty przeciwko Connorowi. Amber Rose, obrończyni kobiet, w rozmowie z "Daily Beast" powiedziała, że o napaściach na tle seksualnym Connora mówi 21 kobiet z całego świata.

Stylista opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym rozdaje koszulki z kolekcji Ye na ulicy. Jak podaje "Rolling Stone", T-Shirty z wizerunkiem Jana Pawła II i rasistowskim napisem "White Lives Matters" trafiły między innymi do rąk bezdomnych z dzielnicy Skid Row w Los Angeles.

Rasistowskie koszulki Kanye'go Westa trafiły do bezdomnych

Na filmie Connor zaznacza, że rozdaje koszulki "dzięki uprzejmości Kanye'go Westa". Nagranie pokazuje furgonetkę załadowaną pudłami pełnymi ubrań z kontrowersyjnym nadrukiem. Stylista poza krótkim filmem opublikował także zdjęcie kobiety, która pozuje, prezentując za dużą koszulkę.

West nie zastanawia się, jak kontakt z Connorem wpłynie na jego wizerunek. Artysta nie pierwszy raz współpracuje z osobą, której postawiono podobne zarzuty. Ye niedawno kolaborował z oskarżanym o nadużycia seksualne Marilynem Mansonem.

loader

RadioZET.pl/Rolling Stones