Zamknij

Kanye West jest chory psychicznie. Kim Kardashian zabrała głos: "Prosimy o współczucie i empatię"

23.07.2020 14:22

Kanye West zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową. W ostatnich dniach fani zaczęli się niepokoić o rapera po tym, jak opublikował serię dziwnych wpisów w internecie. Głos w sprawie zabrała teraz Kim Kardashian. Żona Westa wydała oświadczenie, w którym odniosła się do problemów psychicznych męża.

Kanye West Kim Kardashian
fot. magePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Kanye West jest chory. Od kilku lat jeden z najpopularniejszych raperów na świecie walczy z chorobą afektywną dwubiegunową.

Niedawno zaskoczył wszystkich swoją deklaracją. Ogłosił, że chce wystartować w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Artysta zaczął już nawet kampanię wyborczą, ale w ostatnich dniach zaniepokoił fanów swoimi dziwnymi wpisami, gdzie pisał m.in. o rozwodzie z żoną i o aborcji, którą podobno rozważała kiedyś para. Kim Kardashian zdecydowała się zabrać głos.

Kim Kardashian jest poważnie chora. Schorzenie zaatakowało już stawy

Kanye West ma chorobę afektywną dwubiegunową. Kim Kardashian publikuje oświadczenie

Kim Kardashian wydała oficjalne oświadczenie w związku z niepokojącym zachowaniem Kanye Westa w ostatnich dniach. Celebrytka potwierdziła, że jej mąż zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Przyznała, iż zmagania z tymi zaburzeniami są naprawdę bolesne i złożone. Nazwała męża osobą błyskotliwą, ale niezwykle skomplikowaną. Potwierdziła, że nie wypowiadała się wcześniej na temat choroby Kanye Westa, ponieważ chroniła prywatność swojej rodziny.

Dziś czuję, że powinnam to skomentować z powodu piętna i nieporozumień odnośnie zdrowia psychicznego — wyznała Kardashian i dodała, że jej mąż jest „artystą i czarnoskórym mężczyzną”, który doświadczył bolesnej utraty matki i jako osoba publiczna żyje cały czas pod presją, co potęguje objawy choroby psychicznej.

loader

Przyznała też, że rodzina i przyjaciele niewiele mogą zrobić, jeśli osoba chora jest pełnoletnia i odmawia przyjęcia pomocy. West niejednokrotnie przyznawał, że nie przyjmuje regularnie przepisanych leków.

Ci, którzy są blisko z Kanye, znają jego serce i rozumieją, że jego słowa czasami nie zgadzają się z jego intencjami — napisała, a także poprosiła media i fanów o współczucie oraz empatię, które są im bardzo potrzebne w obecnej sytuacji.

Kim Kardashian nie zdecydowała się jednak skomentować zaskakujących wpisów Kanye Westa na temat aborcji i rozwodu. Amerykańskie media informują jednak, że plotki o końcu związku pary są nieprawdziwe.

RadioZET.pl/cnn.com