Zamknij

Kanye West jest chory. Kim Kardashian potwierdziła, że ma chorobę afektywną dwubiegunową

Piotr Krajewski
11.04.2019 17:41

Kanye West zmaga się z problemami psychicznymi. O kłopotach amerykańskiego artysty wiadomo już od dłuższego czasu. Jego żona Kim Kardashian postanowiła w najnowszym wywiadzie dla „Vogue” opowiedzieć nieco więcej szczegółów na ten temat. Okazuje się, że Kanye West jest chory. Cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

Kanye West jest chory ma chorobę afektywną dwubiegunową
fot. Pap Nation / SplashNews.com/East News

Kanye West jest chory. Cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową

Kanye West zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową — potwierdziła Kim Kardashian w wywiadzie do najnowszego numeru amerykańskiego „Vogue”. Żona rapera po raz pierwszy pojawiła się samodzielnie na okładce tamtejszego wydania.

W rozmowie z kultowym magazynem Kardashian opowiedziała nieco więcej na temat problemów psychicznych Kanye Westa, o których spekuluje się od wielu lat. Przyznała, iż zdiagnozowano u niego zaburzenia bipolarne. Dodała jednak, że obecnie artysta czuje się w porządku i naprawdę radzi sobie dobrze.

W tym momencie wszystko jest opanowane. Jesteśmy w stanie przewidzieć nadchodzące epizody i wiemy, jak sobie z nimi radzić — powiedziała Kim.

Przez wiele lat Kanye West był podobno źle diagnozowany i zmagał się przez to z poważnymi problemami, m.in. pojawiały się u niego się kłopoty ze snem. Jego żona zdradziła także, że artysta zaakceptował już swoją chorobę afektywną dwubiegunową. Niechętnie jednak zażywa środki farmakologiczne przepisane przez lekarzy.

Dla niego bycie pod wpływem leków nie jest dobrą opcją, bo zmieniają to, kim jest — dodała.

Kanye West to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych raperów ostatnich lat. Jego twórczość jest jednak bardzo doceniana przez krytyków muzycznych. Muzyk może pochwalić się aż 21 nagrodami Grammy. Magazyn „Rolling Stone” umieścił jego trzy albumy na prestiżowej liście 500 najlepszych krążków wszech czasów.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK