Zamknij

Kanye West chce nazywać się inaczej. Wybrał nowe imię i złożył wniosek w sądzie

25.08.2021 13:16

Kanye West nie chce nazywać się już Kanye Omari Westem. Amerykański raper złożył właśnie wniosek w sądzie o zmianę imienia. 44-latek ma już wybrane nowe imię. Brzmi lepiej?

Kanye West
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Kanye West to jeden z najpopularniejszych amerykańskich raperów. Muzyk budzi kontrowersje nie tylko ze względu na swoją muzykę, ale także życie prywatne czy poglądy polityczne. Jeszcze niedawno wszyscy żyli jego rozstaniem z Kim Kardashian i kandydowaniem w wyborach prezydenckich w USA.

Teraz Kanye West postanowił ponownie zaskoczyć fanów. Okazuje się, że raper chce zmienić imię. Złożył już w tej sprawie wniosek do sądu.

Zobacz także: Chłopiec z okładki "Nevermind" pozwał Nirvanę. Oskarża zespół o promowanie dziecięcej pornografii

Kanye West chce zmienić imię. Złożył wniosek w sądzie i wybrał nowe imię

Kanye West złożył wniosek w sądzie w Los Angeles o zmianę swojego imienia i nazwiska. Artysta nie chce już być Kanye Omari Westem. Jeśli sędzia wyrazi zgodę, Amerykanin będzie mógł oficjalnie mówić o sobie Ye.

Ye to pseudonim, którego West używa już od kilku lat. Zdradził, że ma dla niego ogromne znaczenie religijne. Nazwał nawet tak jedną ze swoich ostatnich płyt. W 2018 roku ukazał się album zatytułowany po prostu "Ye".

Jak informują zagraniczne media, w swoim wniosku Kanye West powołał się na "osobiste powody". Teraz raper musi poczekać cierpliwie na decyzję amerykańskiego sądu.

Nowa płyta Kanye Westa. Kiedy premiera albumu "Donda"?

Nowy album Kanye Westa "Donda", którego tytuł odnosi się do imienia jego matki, to jedno z najgorętszych wydarzeń muzycznych tego roku.

Premiera płyty była już jednak wielokrotnie przekładana. Początkowo "Donda" miała ukazać się w lipcu. Do tej pory album nie pojawił się jednak w sklepach i serwisach streamingowych. Jak informuje NME, premiera krążka odbędzie się najprawdopodobniej 27 sierpnia.

Na albumie "Donda" Kanye West nie zabraknie gości. W jednym z utworów pojawią się The Weeknd i Lil Baby.

Zobacz także: Billie Eilish zmieniła fryzurę. Wygląda identycznie jak jej mama w przeszłości [ZDJĘCIE]

RadioZET.pl/bbc.com,nme.com