Zamknij

Justin Bieber z rekordem na Spotify. Takiego wyniku nie udało się osiągnąć żadnemu muzykowi

31.08.2021 12:56

Justin Bieber nie przestaje cieszyć się ogromną popularnością. Muzyk pobił rekord platformy Spotify i został najpopularniejszym artystą na świecie.

Justin Bieber
fot. Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Od wydania przełomowego singla "Baby" Justina Biebera, który przyniósł artyście ogromną popularność, mija 11 lat. Muzyk od tamtego czasu przeszedł niejedną metamorfozę i dał się poznać fanom nie tylko z tej pozytywnej strony. Jednak to, co pozostaje niezmienne to fakt, iż piosenkarza kocha wielkie grono słuchaczy na całym świecie.

Justin Bieber z rekordem na Spotify

Grzeczny chłopiec z delikatnym głosem i cukierkowymi kompozycjami, czy dojrzały artysta z własnym stylem i kilkoma przewinieniami na koncie - Justin Bieber od przeszło 10 lat cieszy się niemalejącą popularnością, a jego muzyka podbija listy przebojów.

Szacuje się, że Bieber jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszechczasów. Jego płyty sprzedały się w przeszło 150-milionowym nakładzie. Artysta właśnie pobił kolejny rekord.

Justin Bieber pobił rekord Ariany Grande 

Spotify, jedna z największych platform streamingowych na świecie dokładnie analizuje dane, które dostarczają jej słuchacze. Na ich podstawie algorytm nie tylko potrafi idealnie dostosować propozycje muzyczne do konkretnego użytkownika, ale też oszacować, kto jest najchętniej słuchanym wykonawcą w danym dniu, miesiącu czy roku.

Od dłuższego czasu w pierwszej dziesiątce największej liczby odsłuchań w historii Spotify mogliśmy znaleźć między innymi Justina Biebera. Jednak ostatnio artysta pobił rekord platformy.

Jak podaje All About Music, w sierpniu Biebera słuchało 83,3 miliona osób. Żaden artysta wcześniej nie osiągnął takiego wyniku. Muzyk pobił swoim osiągnięciem Arianę Grande, której grudniowy rekord z zeszłego roku wyniósł 76,7 milionów odtworzeń.

Drugie miejsce zestawienia należy obecnie do The Weeknda, trzecie - do Eda Sheerana. Poprzednia rekordzistka - Ariana Grande znalazła się dopiero na szóstej pozycji.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]