Zamknij

Justin Bieber skrytykowany przez fanów. W tle łamanie praw człowieka

03.12.2021 09:52

Justin Bieber znowu naraził się swoim fanom. Artysta zadarł z obrońcami praw człowieka decyzją o jednym z koncertów. O co poszło?

Justin Bieber
fot. PRZEMYSLAW JACH/East News

Justin Bieber, rekordzista Spotify i uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie piosenkarz od lat wzbudza wiele kontrowersji. Kiedy artysta zerwał z wizerunkiem grzecznego chłopca z blond grzywką, w sieci pojawiły się informacje o jego przygodach z prostytutkami i narkotykami.

Justin Bieber krytykowany przez fanów. Chcą, żeby odwołał koncert

Bieber ma na koncie dwa lata więzienia z zawieszeniem za obrzucenie domu sąsiada oraz prowadzenie auta pod wpływem alkoholu podczas nielegalnych wyścigów. Oprócz tego muzyk odpowiadał za spowodowanie wypadku, kiedy jeździł quadem czy zainicjowanie bójki.

Tym razem fala krytyki, którą zalali Justina Biebera jego fani i nie tylko, nie jest powiązana z podobnymi ekscesami. Chodzi bowiem o koncert muzyka, który ma zagrać w niedzielę w Arabii Saudyjskiej z okazji wyścigu Formuły 1.

Aktywiści z apelem do Biebera. Nie chcą, żeby zagrał w Arabii Saudyjskiej

5 grudnia po raz pierwszy w historii rozegra się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Będzie to przedostatnia w tym sezonie runda mistrzostw świata. Z tej okazji Bieber ma zagrać koncert obok DJ-a Davida Guetty i piosenkarza Jasona Derulo.

Obrońcy praw człowieka oraz fani gwiazdy pop apelują do Biebera, aby odwołał swój udział w imprezie. Powód? Łamanie praw człowieka.

Inicjatorką akcji jest Hatice Cengiz, narzeczona zamordowanego w konsulacie saudyjskim w Stambule dziennikarza Jamala Khashoggiego. Kobieta apeluje do Biebera:

Odwołaj swój występ 5 grudnia w Arabii Saudyjskiej. To wyjątkowa okazja, aby wysłać światu potężną wiadomość, że twoje imię i talent nie zostaną użyte do przywrócenia reżimu, który zabija niewygodnych krytyków.

Cengiz podkreśla, że dochodzenie ONZ uznało morderstwo za "zbrodnię międzynarodową".

Aktywiści przekonywali Biebera do swoich racji również drogą... powietrzną. Przed rozdaniem nagród American Music Awards nad miejscem, w którym odbyła się gala z udziałem muyzyka pojawił się wymowny napis: "Dlaczego Bieber śpiewa dla saudyjskich morderców?".

loader

Radio ZET.pl/washingtonpost.com