Zamknij

Jurij Szatunow nie żyje. Wokalista, który wylansował hit "Biełyje rozy" miał 48 lat

23.06.2022 12:47
Jurij Szatunow
fot. Kinga Sadowska/YouTube

Jurij Szatunow nie żyje. Wokalista popularnego w latach 80. zespołu Łaskowyj Maj miał 48 lat. O śmierci artysty poinformowała rosyjska agencja Interfax.

Jurij Szatunow nie żyje. Artysta był rosyjskim piosenkarzem, który występował z grupą Łaskowyj Maj w latach 1986–1991. Muzycy wylansowali wielki hit "Biełyje rozy".

Jurij Szatunow nie żyje. Wokalista grupy Łaskowy Maj miał 48 lat

Informację o śmierci Szatunowa przekazał jego rzecznik, Arkadij Kudriaszow w rozmowie z agencją TASS. Jak przekazał mężczyzna cytowany przez Onet:

Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija.

Wokalista zmarł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim. Przyczyną śmierci był atak serca. Artysta miał tylko 48 lat.

Jurij Szatunow nie żyje. Kim był artysta?

Jurij Szatunow grał zespole Łaskowyj Maj powstałym w latach 80. w ZSRR. Grupa koncertowała do 1991 roku i tworzyła hity disco w klimacie polskiego disco polo. Szatunow był drugim wokalistą formacji.

To za jego czasów zespół osiągnął największe sukcesy. Artyści zasłynęli dzięki wielkiemu hitowi "Biełyje rozy".

Zespół wzbudził kontrowersje, kiedy formacja zaczęła koncertować w kilku miastach w Rosji jednocześnie. Artyści stworzyli kopie swojego składu. Dodatkowe grupy składały się z wykonawców podobnych do oryginałów fizycznie, twórcy mieli też podobne głosy. Afera doprowadziła do rozwiązania zespołu.

RadioZET.pl/Onet