Zamknij

Joey Jordison nie żyje. Były perkusista Slipknot miał 46 lat

28.07.2021 08:11
Joey Jordison ze Slipknot
fot. Rex Features/East News

Joey Jordison nie żyje. Były perkusista metalowego zespołu Slipknot zmarł we śnie w wieku 46 lat. O śmierci muzyka poinformowała rodzina. 

Joey Jordison, perkusista i współzałożyciel zespołu Slipknot, zmarł 26 lipca 2021 roku w wieku 46 lat. Druzgocącą informację przekazała mediom rodzina muzyka. Przyczyna śmierci Jordisona nie została podana do wiadomości publicznej. 

Joey Jordison nie żyje. Perkusista Slipknot zmarł w wieku 46 lat 

Fani grupy Slipknot pogrążyli się w żałobie. Odszedł jeden z czołowych członków grupy i najlepszych perkusistów nu-metalowych na świecie. Jak powiadomili bliscy, Joey Jordison zmarł niespodziewanie w trakcie snu. 

Z żalem zawiadamiamy, że Joey Jordison, utalentowany perkusista, muzyk i artysta, zmarł w trakcie snu 26 lipca 2021 roku. Joey miał 46 lat. Jego śmierć pozostawiła pustkę w naszych sercach i napełniła nas nieopisanym smutkiem. Ci, którzy znali Joeya, rozumieli jego błyskotliwość, uprzejmą osobowość i wielkie serce, a także wielką miłość dla rodziny i muzyki - napisali w oświadczeniu członkowie rodziny Jordisona.

Joey Jordison dołączył do Slipknot w 1995 roku. Jest wymieniany jako jeden ze współzałożycieli grupy obok perkusisty Shawna Crahana i basisty Paula Graya. Razem z zespołem nagrał cztery albumy i zdobył nagrodę Grammy. W 2013 roku Jordison rozstał się ze Slipknot, oficjalnie z powodów zdrowotnych. Ponadto muzyk związany był z takimi zespołami jak: Murderdolls, Vimic, Scar The Martyr i Sinsaenum.