Zamknij

Jarocin Festiwal powraca. Jadąc na koncerty, możesz pomóc Ukrainie

Joanna Chojnacka
11.03.2022 11:46

Jarocin Festival powraca. Organizatorzy ogłosili już pierwsze szczegóły imprezy. Kupując bilety na wydarzenie, dodatkowo możesz pomóc Ukrainie.

Jaroci Festival
fot. Grzegorz Dembinski/Polska Press/East News

Jarocin Festiwal to jedna z polskich imprez z najdłuższą i najbardziej burzliwą tradycją. Koncerty wrócą w tym roku z podwójną misją. Wydarzenie przyniesie radość nie tylko jego uczestnikom, ale również zapewni pomoc Ukrainie.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

24 lutego wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Już ponad dwa tygodnie trwa walka mieszkańców o wolność swojej ojczyzny. Pomoc dla Ukraińców płynie ze wszystkich stron świata. W czołówce państw zaangażowanych we wsparcie kraju objętego wojną jest Polska. W naszym kraju od rozpoczęcia inwazji pojawiło się przeszło milion uchodźców.

W całej Polsce trwają zbiórki pieniędzy, odzieży oraz pożywienia dla uciekających przed koszmarem wojny Ukraińców. Pomagają także artyści. Kolejni muzycy zrzekają się części swojego honorarium, aby pomóc naszym sąsiadom.

Jarocin Festiwal 2022. Gdzie? Kiedy? Kto wystąpi?

Wsparcie dla Ukrainy można zapewnić również, wybierając się na tegoroczny Jarocin Festiwal. Organizatorzy imprezy ogłosili, że 15 marca do sprzedaży trafią trzydniowe karnety na koncerty. Dochód ze sprzedaży i tej puli biletów trafi do Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Jarocin.

Poznaliśmy również datę tegorocznego festiwalu. Koncerty odbędą się w dniach 14-17 lipca. Artyści powrócą na boiska przy ulicy Maratońskiej.

Pierwsza pula karnetów będzie kosztowała 169 złotych.

Pierwsi artyści, którzy zagrają podczas Jarocin Festiwal 2022 zostaną ogłoszeni już wkrótce.

loader