Zamknij

James Hetfield rozwodzi się z żoną po 25 latach. Wspierała go w walce z uzależnieniem

17.08.2022 10:27

James Hetfield rozwodzi się z żoną Francescą Tomasi po 25 latach małżeństwa. To muzyk wniósł pozew o rozwód. Zagraniczne media aż huczą od plotek. Co było przyczyną rozstania?

James Hetfield
fot. Robb Cohen/Invision/AP/East News

James Hetfield, wokalista i gitarzysta zespołu „Metallica”, podjął decyzję o rozstaniu. Jak podaje „TMZ”, miał zrobić to już na początku 2022 roku, jednak dopiero teraz udało się potwierdzić te plotki w rozmowie z bliskimi pary. Na razie nie wydali żadnych oświadczeń. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci.

Zobacz także: Bob Dylan został oskarżony o molestowanie 12-latki. Domaga się zadośćuczynienia

James Hetfield złożył pozew o rozwód

James Hetfield i Francesca Tomasi poznali się w 1992 roku – kobieta pracowała jako kostiumograf zespołu. Pobrali się w 1997 roku. Cztery lata później żona okazała ogromne wsparcie ukochanemu, kiedy ten rozpoczął terapię odwykową – walczył z uzależnieniem od alkoholu.

Współzałożyciel zespołu „Metallica” w wywiadach otwarcie opowiadał, że Francesca wspiera go w trudnych chwilach i nie wstydził się tego. Wyznał również, że ma problemy z kontrolowaniem gniewu. W jednej z rozmów wspomniał, że żona zagroziła, że odejdzie od niego i zabierze dzieci, jeśli nie opanuje swojego toksycznego zachowania.

W 2019 roku James Hetfield ponownie trafił na odwyk, a koncerty zespołu w Nowej Zelandii i Australii zostały odwołane. Pojawiały się doniesienia, że jego małżeństwo może przeżywać kryzys.

Nie wiadomo, czy muzyka do złożenia pozwu rozwodowego pchnęły problemy z alkoholem, czy też te z kontrolowaniem gniewu. Portal „TMZ” podaje, że James Hetfield jako powód rozstania podał „różnice nie do pogodzenia”.

James Hetfield i Francesca Tomasi byli małżeństwem od 25 lat. Wychowywali trójkę dzieci – 24-letnią Calię Teę, 22-letniego Castora oraz 20-letnią Marcellę. Według doniesień zachodniej prasy para chce pozostawać w kontakcie i żyć w zgodzie ze względu na córki i syna.

gwiazdy które brały ślub kilka razy
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS