Zamknij

Jacek Polak nie żyje. Ceniony gitarzysta i wokalista zmarł na koronawirusa

10.11.2020 09:52

Jacek Polak nie żyje. Muzyk zespołu Mr. Pollack przegrał walkę z koronawirusem. Ceniony wokalista i gitarzysta miał 53 lata. O śmierci artysty poinformował jego brat - Grzegorz Polak.

Jacek Polak
fot. Instagram.com/ miasto radlin

Jacek Polak nie żyje. Muzyk zespołu Mr. Pollack zmarł na koronawirusa, a o jego śmierci poinformował brat muzyka - Grzegorz Polak.

"Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół, że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek…" - napisał na Facebooku Grzegorz Polak.

Jacek Polak nie żyje. Wokalista i gitarzysta przegrał walkę Z koronawirusem

Śmiercią Jacka Polaka poruszonych jest mnóstwo artystów, m.in. Grzegorz Skawiński.

"Covid zabrał dziś Jacka Polaka nie mogę w to uwierzyć ..... Żegnaj Przyjacielu do zobaczenia po drugiej stronie. Spoczywaj w pokoju...." - napisał Skawiński.

Jacek Polak zaczynał karierę pod opieką taty Justyny Steczkowskiej,który uczył go śpiewu w chórze. W 1989 roku razem z bratem Grzegorzem założył zespół Mr. Pollack. Udane koncerty na festiwalu w Jarocinie w 1990 roku zaowocowały kontraktem z jedną z wytwórni fonograficznych i płytą "QN". Muzycy dość dobrze radzili sobie z koncertami na świecie. Udało się im wystąpić w m.in. Niemczech, USA, Belgii oraz Chinach. Bracia Polak na polskiej scenie muzycznej współpracowali z m.in. Renatą Przemyk, zespołem Chłopcy z Placu Broni oraz Grzegorzem Skawińskim.

Jacek Polak zmarł w wieku 53 lat.

loader

RadioZet.pl