Zamknij

Jacek Kawalec odpowiada Krzysztofowi Cugowskiemu. Mocne słowa nowego wokalisty Budki Suflera

25.01.2022 20:44
Krzysztof Cugowski i Jacek Kawalec
fot. TRICOLORS/East News/PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Jacek Kawalec właśnie został nowym wokalistą Budki Suflera, co najwyraźniej niezbyt spodobało się Krzysztofowi Cugowskiemu, który nazwał to "demolowaniem legendy". Prezenter, słynący z "Randki w ciemno", już zdążył odpowiedzieć.

Krzysztof Cugowski przez blisko cztery dekady był wokalistą jednego z najsłynniejszych polskich zespołów, jakim niewątpliwie jest Budka Suflera. Był zresztą także jego założycielem. Grupa powstała w 1974 roku, a jej założycielem był Cugowski oraz nieżyjący już Romuald Lipko. Siedem lat temu Cugowski rozstał się z zespołem i skupił na karierze solowej, a kiedy w 2020 zmarł Lipko, w grupie nie było już żadnego z założycieli.

W 2019 roku Budka Suflera wznowiła działalność, czego efektem było dołączenie do zespołu Roberta Żarczyńskiego. Potem grupa współpracowała z różnymi artystami, a fani byli nieco skonsternowani i zastanawiali się, kto właściwie jest wokalistą zespołu. Teraz pytanie to już znalazło odpowiedź. Media obiegła informacja o tym, że będzie to znany z "Randki w ciemno" Jacek Kawalec. Wiadomość tę już zdążył skomentować Krzysztof Cugowski, nazywając to "demolowaniem legendy". Do niezbyt przychylnego komentarza odniósł się już nowy wokalista Budki Suflera.

Zobacz także: Michael Jackson maltretował psychicznie siostrę? Janet ujawniła prawdę. "Nazywał mnie dzi*ką"

Jacek Kawalec odpowiada Krzysztofowi Cugowskiemu

Jacek Kawalec postanowił, że słowa Krzysztofa Cugowskiego nie przejdą bez odpowiedzi. Prezenter stwierdził w rozmowie z "Plejadą", że nie można zamykać innym drogi do tworzenia nowych rzeczy. Zaznaczył też, że obecna sytuacja jest konsekwencją tego, że Cugowski odszedł z zespołu, przez co poniekąd przyczynił się do tego, co się z zespołem dzieje. Podkreślił, że rozumie, iż Cugowski i Lipko nie mogli się juz ze sobą porozumieć - i po prostu tak bywa. Dodał, że życzy Cugowskiemu samych sukcesów.

Ja panu Krzysztofowi Cugowskiemu życzę wiele sukcesów, na które na pewno go stać, bo jest bardzo utalentowanym człowiekiem, obdarzonym charyzmą i wspaniałym głosem, na który czeka publiczność. Pamiętam jeszcze za życia Romualda Lipki, wywiady, które były ze strony pana Cugowskiego dosyć konfliktowe. Po prostu panowie nie umieli się porozumieć i tak bywa w historii różnych zespołów, że artyści mają swoje ego, które gdzieś ich kieruje w różne strony. Spójrzmy, chociażby na fantastyczny zespół Pink Floyd — ja bardzo żałuję, że Roger Waters nie współpracuje już z Gilmourem, stworzyli cudowne rzeczy - powiedział Jacek Kawalec.

Gdyby pan Krzysztof Cugowski chciał dalej współpracować z Budką Suflera, jeszcze wtedy, kiedy żył Romuald Lipko, to być może droga zespołu by się inaczej toczyła, ale nie można ludziom zamykać prawa do tworzenia nowych rzeczy - dodał.

Męskie Granie
10 Zobacz galerię
fot. MAREK ZAJDLER/East News