Zamknij

Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera. "Nie będę się porównywał z Krzysztofem Cugowskim"

25.01.2022 13:06
Jacek Kawalec
fot. Pawel Wodzynski/East News

Budka Suflera już wkrótce zagra po raz pierwszy w nowym składzie. Muzycy zwerbowali do składu nowego wokalistę. Został nim Jacek Kawalec.

Budka Suflera to polski zespół rockowy, który nieodzownie kojarzy się fanom z osobą Romualda Lipki oraz Krzysztofa Cugowskiego. Żaden z muzyków nie występuje już w kapeli. Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku, a Cugowski skupił się na karierze solowej po pożegnalnych koncertach Budki Suflera w 2014 roku.

Budka Suflera ma nowego wokalistę. Zagra z nim koncert podczas 30 Finału WOŚP

Na reaktywację zespołu nie trzeba było długo czekać. W 2019 roku skład zasilił Robert Żarczyński. Muzycy koncertowali również z wokalistami, którzy w trakcie trwania kariery zespołu przewijali się przez jego skład. Jesienią 2019 roku Budka występowała z Urszulą, Felicjanem Andrzejczakiem i Izabelą Trojanowską.

Rok po śmierci Lipki ukazała się płyta "10 lat samotności" z Felicjanem Andrzejczakiem na wokalu. Wielu słuchaczy było skonsternowanych, kto w końcu oficjalnie pełni rolę piosenkarza w grupie. W grudniu 2020 roku Mieczysław Jurecki w wywiadzie dla magazynu "Teraz Muzyka" oświadczył, że to Robert Żarczyński jest wokalistą Budki, a zespół planuje nagrać z nim nowy materiał pod znanym wszystkim szyldem.

Jednak w sieci pojawiły się nowe informacje odnośnie składu zespołu. Budka Suflera przygotowuje się właśnie do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas koncertu pojawi się na scenie z nowym wokalistą.

Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera

Niespodziewanie został nim aktor, Jacek Kawalec. Zdjęcie z próby, które opublikował zespół na Instagramie, wywołało ogromne poruszenie.

W rozmowie z Plejadą, Jacek Kawalec znany jako aktor w serialu "Ranczo" oraz prowadzący program "Randka w Ciemno" zadeklarował:

Mam świadomość tego, że będę porównywany z genialnym, obdarzonym niesamowitym talentem wokalnym, Krzysztofem Cugowskim. Ale ja nie będę chciał się z nim porównywać, będę się starał zaśpiewać te rzeczy po swojemu.

Jak donosi portal, obecność Kawalca nie oznacza usunięcia ze składu Roberta Żarczyńskiego. Wokaliści podczas prób śpiewają na zmianę. W trakcie koncertu Budki Suflera nie wystąpi natomiast Felicjan Andrzejczak, który planuje koncert w Ostrzeszowie.

RadioZET.pl/Plejada