Zamknij

Irena Jarocka usunięta z Alei Gwiazd w Sopocie. Jej portret zniknął. Co się stało?

16.05.2021 17:56

Portret Ireny Jarockiej, popularnej polskiej wokalistki, zniknął z Alei Gwiazd w Sopocie. O usunięcie jej wizerunku miał walczyć mąż artystki. Co skłoniło go tak kontrowersyjnej decyzji?

Irena Jarocka
fot. Wojciech Olszanka/East News

Irena Jarocka to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która doskonale odnalazła się także jako aktorka. Na swoim koncie ma ogromną liczbę przebojów, które na dobre wpisały się do annałów historii krajowej piosenki. Kolejne pokolenia fanów nucą tak ponadczasowe przeboje jak "Gondolierzy znad Wisły", "Motylem jestem",  "Wymyśliłam cię" czy kultowe "Odpływają kawiarenki". Na swoim koncie ma także współpracę z wieloma innymi gwiazdami, między innymi Budką Suflera i Czerwonymi gitarami. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Francji czy Włoszech.

Irena Jarocka zmarła 2012 roku w Warszawie, pozostawiając w żałobie oddanych fanów, środowisko artystyczne oraz oczywiście najbliższą rodzinę. Artystkę postanowiono uhonorować, umieszczając jej portret na doskonale znanej turystom Alei Gwiazd w Sopocie, która wiedzie do Opery Leśnej. Znalazły się na niej wizerunki takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Kora Jackowska, Czesław Niemen i wielu innych. Jak jednak poinformował portal Trojmiasto.pl, malowidło miało zniknąć ze słynnej alei. Zabiegać miał o to mąż zmarłej wokalistki Michał Sobolewski.

ZOBACZ TAKŻE:  Antoni Kopff nie żyje. Zmarł autor wielu polskich przebojów, m.in. „Do zakochania jeden krok”

Irena Jarocka znika z Alei Gwiazd w Sopocie. Jej wizerunek zostanie zastąpiony?

Mąż Jarockiej od początku miał nie być przekonany nad pomysłem umieszczenia portretu żony w miejscu, w którym będzie nieustannie deptany przez turystów.

- Poczułem się znacznie lepiej po otrzymaniu wiadomości, że ten "drogal" w Sopocie w końcu zniknął. W ostatnich miesiącach kilkakrotnie budziłem się wyrwany ze snu, widząc twarz Ireny ze śladami butów i opon rowerów - zdradził portalowi poinformował, że wizerunek jego żony miał zostać wykorzystany bez wiedzy rodziny. 

Twarz Ireny Jarockiej miała już zniknąć z Alei Gwiazd na wniosek Fundacji Ireny Jarockiej. Bałtycka Agencja Artystyczna poinformowała, że prawdopodobnie puste miejsce uzupełni twarz innego sławnego polskiego artysty. Nie wiadomo jednak, o kogo może chodzić. Co sądzicie o takiej decyzji?