Zamknij

Imagine Dragons w nowym singlu „Sharks”. Gwiazda Open'er Festival 2022 z hołdem dla Las Vegas

24.06.2022 15:06
Imagine Dragons w nowym singlu „Sharks”. Gwiazda Open'er Festival 2022 z hołdem dla Las Vegas
fot. Materiały prasowe

Imagine Dragons prezentuje nowy singiel „Sharks”. Utwór trafił do sieci zaledwie kilka dni przed wyczekiwanym występem zespołu na Open’er Festival 2022, którego patronem medialnym jest Radio ZET. Piosenkę promuje teledysk będący hołdem muzyków dla ich rodzinnego miasta, Las Vegas.

Imagine Dragons powraca z zupełnie nowym singlem „Sharks”, który zapowiada album „Mercury – ACTS 1 & 2”. Kolejna płyta amerykańskiego zespołu ukaże się już 1 lipca.

Tuż przed premierą krążka grupa, która może pochwalić się ponad 100 miliardami streamów, będzie jedną z głównych gwiazd Open’er Festival 2022. Imagine Dragons wystąpi w Gdyni podczas pierwszego dnia festiwalu, 29 czerwca.

Zlot fanów Radia ZET na Open'er Festival 2022. Wygraj karnety i lot helikopterem

Imagine Dragons w nowym singlu „Sharks”. Zespół z hołdem dla Las Vegas

Imagine Dragons wraz z nowym singlem „Sharks” oddaje hołd Las Vegas, swojemu rodzinnemu miastu. Dobrze widać to w oficjalnym teledysku wyreżyserowanym przez Drewa Kirscha, znanego ze współpracy m.in. z Taylor Swift.

W zrobionym z rozmachem klipie pojawiają się popularne lokalizacje: Bellagio, Allegiant Stadium, Shark Reef Aquarium w Mandalay Bay, „O” by Cirque Du Sloeil i wiele innych.

W klipie „Sharks” chcieliśmy pokazać nasze rodzinne miasto w taki sposób, na jaki zasługuje. To miejsce pełne pasji, rozrywki i sztuki. Zawsze żywe i ekscentryczne. Tu zawsze jesteś skazany na przygody. Moja rodzina jest stąd, mieszka tu od trzech pokoleń. Kocham to miasto, a zespół zawdzięcza mu sukces. Las Vegas zawsze bardzo nam kibicowało. „Sharks” to hołd dla miejsca, które jest naszym domem – wyznał frontman grupy Dan Reynolds podczas sesji Q&A w trakcie uroczystej premiery singla w Wiedniu.

Nowy album „Mercury – ACTS 1 & 2”, który ukaże się na początku lipca, opowiada o osobistych stratach i wielkich egzystencjalnych pytaniach. Dan Reynolds wyjaśnia, że dwuczęściowa płyta to nauka akceptacji nieznanego oraz sztuka odpuszczania.

Imagine Dragons gwiazdą Open’er Festival 2022

Imagine Dragons wystąpi na Open’er Festival 2022. Zespół będzie jedną z głównych gwiazd pierwszego dnia festiwalu. Występ amerykańskiej grupy zaplanowano na godz. 22:00 na głównej scenie.