Zamknij

Harry Styles bije rekordy. To pierwszy Brytyjczyk w historii, który tego dokonał

27.09.2022 10:38

Harry Styles pisze historię utworem „As It Was”. Piosenka jest jednym z największych hitów w historii amerykańskiej listy przebojów, a wokalista stał się najlepszym Brytyjczykiem w historii Billboard Hot 100. To jednak nie koniec rekordów.

Harry Styles
fot. Cinzia Camela / ipa-agency.net/Press Association/East News

Harry Styles powrócił w tym roku z nową płytą, która momentalnie stała się hitem na całym świecie, a promujące ją single podbiły listy przebojów.

Jeden z nich, utwór „As It Was” nie przestaje zachwycać słuchaczy i bije rekordy. Harry Styles zapisał się właśnie w historii amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Co osiągnął Brytyjczyk?

Harry Styles bije rekordy. To pierwszy Brytyjczyk w historii, który tego dokonał

Magazyn „Billboard” poinformował, że wydany w kwietniu singiel „As It Was” znajduje się na 1. miejscu słynnego zestawienia Hot 100 już po raz piętnasty.

Oznacza to, że Harry Styles pobił dotychczasowe osiągnięcie Eltona Johna oraz jego utworu „Candle In The Wind” (14 tygodni na 1. miejscu) i stał się pierwszym Brytyjczykiem, którego piosenka okupuje szczyt listy od 15 tygodni.

Zobacz także

To nie koniec rekordów. „As It Was” to najdłużej utrzymujący się na 1. miejscu solowy utwór w historii listy Billboard Hot 100. Przebój wyprzedził właśnie m.in. „I Will Always Love You” Whitney Houston czy „We Belong Together” Mariah Carey.

Harry Styles stoi jeszcze przed szansą pobicia najważniejszego rekordu wspomnianego zestawienia, czyli największej liczby tygodni na szczycie. Obecnym rekordzistą jest hit „Old Town Road” Lil Nas X, który był numerem jeden przed 19 tygodni.

Co ciekawe, Harry Styles podbija Stany Zjednoczone nie tylko muzyką. Najnowszy film z jego udziałem, czyli „Nie martw się, kochanie” zadebiutował na szczycie zestawienia amerykańskiego box office.

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS

RadioZET.pl/nme.com