Zamknij

Grupa Ich Troje po niemal 30 latach rozlicza się z przeszłością. Ile zapłacił im Andrzej Lepper?

28.07.2022 13:07

Ich Troje zdradza sekrety po niemal 30 latach. Muzycy rozliczyli się z przeszłością w swojej biografii, gdzie zdradzili między innymi, ile zapłacił im Andrzej Lepper za współpracę z Samoobroną.

Michał Wiśniewski/Andrzej Lepper
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/Wprost/East News

Ich Troje to zespół, który był prawdziwym fenomenem, jeśli chodzi o rozwój kariery w Polsce. Szczególną popularnością od początku działalności grupy cieszył się kontrowersyjny wokalista - Michał Wiśniewski. Muzyk i jego życie osobiste cieszył się tak dużą popularnością, że otrzymał własne reality show. "Jestem jaki jestem" był emitowany w latach 2003-2004, a jego niedzielne wydania oglądało średnio 4,4 mln widzów.

Ich Troje wydało biografię. Muzycy zdradzają tajemnice zespołu

Grupa Ich Troje powstała w 1995 roku w Łodzi. Od tego czasu niedługo minie 30 lat. Z tej okazji artyści zdecydowali się wydać historię i wspomnienia zespołu w formie biografii. W książce o losach jednego z najpopularniejszych zespołów w Polsce wypowiadają się jej byli i obecni członkowie.

Jak czytamy w zapowiedzi książki:

Opowieść o tym zespole to inspiracja i przestroga w jednym. W czasach kiedy niemal każdemu marzy się splendor i kariera gwiazdy, a marzenia te podkręcają i pozwalają realizować formaty programów telewizyjnych, łatwo zabrnąć w ślepy zaułek. Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i wokalistki zespołu z rozbrajającą szczerością opowiadają o tym, co ich niosło i uszczęśliwiało, ale też o niepowodzeniach i porażkach, i wreszcie o cenie, jaką musieli bez wyjątku zapłacić za popularność. Ma się wrażenie, jakby chcieli zdjąć łuski z oczu tym, którzy na ich temat, ale i na temat branży muzycznej mają fałszywe wyobrażenia.

Ich Troje zdradza sekrety zespołu. Ile zapłacił im Andrzej Lepper?

Jak czytamy w serwisie Wirtualna Polska Gwiazdy, w biografii Ich Troje znajdziemy także wiele osobistych wyznań Wiśniewskiego. Artysta rozlicza się z przeszłością, przyznając do wielu złych decyzji wynikających z choroby alkoholowej.

Wokalista Ich Troje opowiada także o solidnie zakrapianych imprezach grupy, które często kończyły się niebezpiecznymi wybrykami.

Było późno, około czwartej nad ranem, strzeliło nam do głowy, żeby wejść pod prysznic. W mokrych ubraniach, w przypływie upojenia alkoholowego wpadliśmy na pomysł pewnego zakładu: jeśli Skiba wyrwie prysznic, ja wyrzucę przez okno telewizor. On oczywiście rozwalił łazienkę, a ja wywaliłem ten telewizor. Co gorsza, spadł na samochód. I było to auto dyrektora hotelu. Jacek w międzyczasie rozbił szklaną ławę. Dziś wiem, że nic głupszego nie mogliśmy wymyślić. Naprawdę nie ma się czym chwalić. Tym bardziej że mogłem komuś zrobić krzywdę.

Ich Troje ze względu na swoją ogromną popularność przyciągnęło uwagę także polityków. Karierę zespołu chciał wykorzystać między innymi Andrzej Lepper, który zaproponował kapeli trasę koncertową w ramach kampanii wyborczej Samoobrony.

Po latach wokalistka zespołu Anna Świątczak zdradziła, ile polityk zapłacił im za tę przysługę.

Bardzo się cieszę, że zagraliśmy tę trasę. Pojawiały się głosy, że zespół się sprzedał. Jednak zarobione pieniądze w znakomitej większości (a było to ponad pięć milionów) zasiliły budżet zespołowy. Finansowe zaplecze pozwoliło nam przygotować niesamowite show.

Jak czytamy na Wirtualnej Polsce, w biografii nie mogło zabraknąć również bardzo intymnych wątków. Warto pamiętać, że dwie wokalistki oraz tancerka formacji były jednocześnie żonami Michała Wiśniewskiego. O swoim, zakończonym rozwodem, małżeństwie w biografii opowiedział też Jacek Łągwa.

loader

RadioZET.pl/Witrualna Polska