Zamknij

Grammy budzą duże kontrowersje. Marilyn Manson otrzymał nominację mimo poważnych zarzutów

26.11.2021 12:01

Poznaliśmy nominowanych do nagród Grammy. Muzyczne Oscary wzbudziły duże kontrowersje. Szansę na wyróżnienie ma wielokrotnie oskarżony Marilyn Manson.

Marilyn Manson
fot. Reporter Poland

Grammy 2022 już wkrótce. Poznaliśmy listę artystów, którzy mają szansę na nagrodę. Największą liczbę nominacji otrzymał Jon Batiste, Justin Bieber, Doja Cat, H.E.R., Billie Eilish i debiutująca w rywalizacji Olivia Rodrigo. Nie obyło się również bez kontrowersji związanych z wytypowanymi kandydatami do nagrody.

Grammy 2022 z dużymi kontrowersjami. Marilyn Manson nominowany

Czy powinniśmy oddzielać dzieło od jego twórcy? Dylemat powraca za każdym razem, gdy okazuje się, że idol milionów widzów czy słuchaczy ma lub może mieć na sumieniu postępowanie trudne do wybaczenia. Pytanie zadają sobie słuchacze Michaela Jacksona,  fani Romana Polańskiego czy Varga Vikernesa. Tym razem kontrowersje wywołała nominacja dla Marilyna Mansona.

Muzyk został nominowany do nagrody Grammy jako jeden z autorów piosenek na albumie "Donda" Kanye Westa. Decyzja wywołała oburzenie. Wobec Mansona trwają bowiem cztery procesy dotyczące napaści seksualnej. Byłe partnerki muzyka oskarżają go o znęcanie fizyczne, psychiczne, a nawet gwałt. Na Twitterze pojawiły się głosy, że nominacja dla Mansona to policzek wymierzony w każdą ofiarę przemocy seksualnej.

Manson nominowany do Grammy 2022. Trwają jego 4 procesy

Do sytuacji odniósł się dyrektor generalny The Recording Academy, Harvey Manson Jr. Jak czytamy na portalu thefader.com mężczyzna oznajmił:

Nie będziemy w żaden sposób ograniczać ludzi, którzy chcą przysłać nam materiały do rozpatrzenia. Nie będziemy patrzeć wstecz, dociekać ich historii i badać kryminalnej przeszłości. Jedyne, co mamy zamiar weryfikować, to nasze wewnętrzne zasady kwalifikacji do nagród.

Dyrektor The Recording Academy dodaje, że wzmożonej kontroli uczestników możemy spodziewać się za to podczas uroczystej gali.

Będziemy kontrolować występy podczas gali, obecnych na czerwonym dywanie i wszystkie wydarzenia, które odbędą się w ramach Grammy 2022. Przyjrzymy się każdemu, kto wyrazi swoją chęć udziału w imprezie i wtedy podejmiemy konkretne decyzje. Jednak powtarzam jeszcze raz - nie zamierzamy ograniczać nikogo, kto chce wysłać swój materiał do oceny naszym specjalistą.
loader

RadioZET.pl/thefader.com