Zamknij

Grammy 2022 przełożone przez szalejący wariant Omikron. Znamy nową datę ceremonii

19.01.2022 12:31
Billie Eilish
fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Grammy 2022 z nową datą ceremonii. Gala rozdania nagród miała odbyć się 31 stycznia, ale w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa Omikron wydarzenie zostało przełożone. Organizatorzy ujawnili właśnie nową datę Grammy 2022. Kiedy odbędzie się gala?

Grammy 2022 odbędzie się z opóźnieniem przez trwającą pandemię koronawirusa i rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron. Najważniejsze wydarzenie w branży muzycznej miało odbyć się pod koniec stycznia, ale organizatorzy byli zmuszeni przełożyć je bezterminowo. W końcu udało się ustalić nową datę Grammy 2022.

Grammy 2022: nowa data rozdania nagród muzycznych

Gala Grammy 2022 odbędzie się 3 kwietnia w Las Vegas – poinformowała we wtorek Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji.

Tegoroczna 64. ceremonia wręczania muzycznych nagród zostanie zorganizowana w MGM Grand Garden Arena. Wydarzenie poprowadzi komik Trevor Noah.

To kolejny rok, kiedy gala Grammy odbywa się z problemami związanymi z pandemią koronawirusa. Zeszłoroczna ceremonia musiała zostać przeniesiona w styczniu na marzec i odbyła się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi – odwołano czerwony dywan, a na widowni pojawiły się jedynie gwiazdy.

Grammy 2022: nominacje

Nominacje do Grammy 2022 zostały ogłoszone w listopadzie zeszłego roku. Poznaliśmy listę artystów nominowanych w 86 kategoriach. Najwięcej nominacji do Grammy 2022 otrzymał muzyk Jon Batiste, który ma szanse na aż 11 statuetek. Siedem nominacji zgarnęła znana z przeboju "Drivers License" debiutantka, Olivia Rodrigo.

W poniższym artykule możecie znaleźć listę nominowanych do Grammy 2022 w najważniejszych kategoriach.

Zobacz: Grammy 2022: NOMINACJE. Kto jest nominowany? LISTA ARTYSTÓW