Zamknij

Skandal po ogłoszeniu nominacji do Grammy 2021. The Weeknd mówi o korupcji

25.11.2020 12:13

The Weeknd nie otrzymał żadnej nominacji do Grammy 2021. Internauci nie kryją zdziwienia, że amerykańska akademia nie doceniła jego płyty „After Hours” i wielkiego hitu „Blinding Lights”. Na brak nominacji zareagował sam The Weeknd, który oskarżył Grammy o korupcję.

The Weeknd
fot. mat. prasowe

The Weeknd to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Jego najnowsza płyta „After Hours” cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a przebój „Blinding Lights” już zapisał się w dziejach muzyki. Piosenka spędziła czterdzieści tygodni w najlepszej dziesiątce Billboard Hot 100, co jest najlepszym wynikiem w historii amerykańskiego zestawienia.

Nic więc dziwnego, że fani oczekiwali, że The Weeknd otrzyma wiele nominacji do Grammy 2021. Członkowie amerykańskiej akademii zupełnie pominęli Kanadyjczyka, co spotkało się z ostrą krytyką w internecie. Zareagował nawet sam The Weeknd.

Grammy 2021: znamy nominacje. Najwięcej dla Beyonce, Taylor Swift i Dua Lipy [LISTA NOMINOWANYCH]

The Weeknd oskarża Grammy o korupcję. Nie otrzymał żadnej nominacji do Grammy 2021

The Weeknd nie otrzymał żadnej nominacji do Grammy 2021. Decyzja amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji zaskoczyła nie tylko fanów, ale także samego 30-letniego artystę.

Kanadyjski gwiazdor zdecydował się ostro zareagować na brak nominacji. Za pomocą mediów społecznościowych The Weeknd dosadnie skomentował nieobecność na liście nominowanych do Grammy 2021.

Nagrody Grammy pozostają skorumpowane. Jesteście winni mnie, moim fanom i całej branży przejrzystości waszych wyborów — napisał na Twitterze.

Na oskarżenia o korupcję szybko zareagował dyrektor generalny akademii Harvey Mason Jr., który nie krył zdziwienia ostrymi słowami wokalisty. Przyznał, iż również był zaskoczony brakiem nominacji dla The Weeknda. Zaprzeczył jednak, że nagrody są skorumpowane.

Byłem zaskoczony i jestem w stanie wczuć się w to, co on czuje teraz. Niestety, każdego roku jest mniej nominacji niż liczba zasłużonych artystów — cytuje słowa dyrektora BBC.

Pojawiły się spekulacje, że The Weeknd nie otrzymał nominacji z powodu występu na Super Bowl w lutym 2021 roku. Magazyn Rolling Stone podaje, iż artysta miał także wystąpić na przyszłorocznej gali Grammy, a oba wydarzenia odbywają się w zbliżonym czasie. Podobno rozmowy trwały wiele tygodni, w których trakcie postawiono nawet ultimatum. Kanadyjczyk miał dojść do porozumienia z organizatorami Grammy i planował wystąpić na gali. Plotkuje się jednak, że ostatecznie negocjacje mogły się nie udać, a akademia zdecydowała się wówczas pozbawić The Weeknda nominacji.

Żeby było jasne, głosowanie we wszystkich kategoriach zakończyło się na długo przed ogłoszeniem występu The Weeknda na Super Bowl 2021. Nie mogło to więc wpłynąć na proces nominacji do Grammy 2021 — poinformował Harvey Mason Jr.

Grammy 2021: kiedy odbędzie się gala? [DATA]

Grammy 2021 odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. Gdzie zostanie zorganizowana gala? Na ten moment nie wiadomo. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy nie podjęli jeszcze decyzji, jak będzie wyglądało wydarzenie.

W specjalnym oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej poinformowali jednak, że Grammy 2021 na pewno się odbędzie. Niewykluczone więc, że gala zostanie zorganizowana w formie zdalnej.

loader

RadioZET.pl/bbc.com,rolingstone.com