Zamknij

Posłuchaj nowego singla George’a Michaela! Stworzył go legendarny Nile Rodgers

Redakcja
07.09.2017 11:24

George Michael zmarł w trakcie zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Wielu fanów autora przebojów „Last Christmas” czy „Careless Whisper” nadal nie może pogodzić się z jego śmiercią. Już w październiku do sklepów trafi nowe wydawnictwo artysty. Dziś poznaliśmy singiel, który będzie je promował. Posłuchajcie utworu „Fantasy” w zupełnie nowej wersji.

Posłuchaj nowego singla George’a Michaela! Stworzył go legendarny Nile Rodgers
fot. AFP/EAST NEWS

Utwór „Fantasy” został pierwotnie nagrany pod koniec lat osiemdziesiątych i miał się znaleźć na drugim studyjnym albumie George'a Michaela „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Niestety, kawałek ostatecznie nie trafił na płytę. Pojawił się kilka lat później jedynie jako b-side dwóch singli, a w 2011 roku umieszczono go na odświeżonej wersji krążka „Faith”.

Muzyk nie ukrywał jednak, że „Fantasy” to jedna z jego ulubionych piosenek, którą chętnie prezentował w trakcie tras koncertowych. W 2016 roku Michael planował wydać reedycję płyty „Listen Without Prejudice Vol. 1” z niedostępnym wcześniej komercyjnie koncertem MTV Unplugged. Artysta chciał, żeby to właśnie „Fantasy” promowało nowe wydanie.

George skontaktował się z Nilem Rodgersem, producentem niezliczonej ilości przebojów takich gwiazd jak David Bowie czy Madonna, aby „tchnął w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż ten już w sobie miał". Tak powstała zupełnie nowa wersja.

Dwupłytowa reedycja

Odświeżone „Fantasy” z Nilem Rodgersem pojawi się na wspomnianej dwupłytowej wersji płyty "Listen Without Prejudice Vol. 1 / MTV Unplugged". Wydawnictwo trafi do sprzedaży już 20 października.  

Koncert z serii MTV Unplugged został nagrany w 1996 roku. Artysta zaprezentował wtedy największe hity Wham! i znane utwory ze swoich trzech pierwszych płyt.

michael
fot. mat. prasowe

Film „Freedom”

Z okazji premiery nowej płyty stacja Canal + wyemituje 1 listopada film "Freedom", w którym narratorem jest sam George Michael. Piosenkarz pracował nad nim do ostatnich dni życia. Pojawią się w nim m.in. Stevie Wonder, Elton John, Liam Gallagher, Nile Rodgers, Mary J. Blige, Tony Bennett czy Kate Moss.

George Michael sprzedał do tej pory 120 milionów płyt na całym świecie.

RadioZET.pl/SonyMusicPoland/PK