Zamknij

Fred Parris nie żyje. Twórca kultowego przeboju "In the Still of the Night" miał 85 lat

18.01.2022 09:41
Fred Parris
fot. Youtube screen / rasc1944

Fred Parris nie żyje. Wokalista i frontman zespołu The Five Satins zmarł w wieku 85 lat. Grupa doo-woop zasłynęła z przeboju "In the Still of the Night".

Fred Parris nie żyje. Amerykański wokalista, autor tekstów i członek zespołu The Five Satins zmarł w wieku 85 lat. Artysta był związany z grupą od początku jej istnienia.

Fred Parris nie żyje. Wokalista zespołu The Five Satins miał 85 lat

Przyczyną śmierci Freda Parrisa była krótka choroba – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Rodzina The Five Satins jest zdruzgotana tą stratą, ale docenia możliwość dzielenia się muzyką Freda z tysiącami fanów i przyjaciół – czytamy w komunikacie.

Fred Parris założył The Five Satins w 1954 roku. Zespół zasłynął z utworu "In the Still of the Night", który choć nie został wielkim hitem list przebojów, zapisał się na zawsze w historii muzyki doo-woop.

Piosenka jest uznawana za jeden z najważniejszych utworów z tego gatunku. W późniejszych latach wykonywało ją wiele gwiazd, m.in. Boyz II Men czy Debbie Gibson. "In the Still of the Night" pojawiło się także w filmach, m.in. w "Irlandczyku" Martina Scorsese i "Dirty Dancing". Magazyn "Rolling Stone" umieścił przebój na liście 500 najlepszych piosenek w historii.

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)

RadioZET.pl/deadline.com