Zamknij

Fani Freddiego Mercury'ego będą mogli kupić pianino muzyka. Ile jest wart instrument?

08.12.2021 15:57
Freddie Mercury
fot. AFP/EAST NEWS

Pianino, na którym grał Freddie Mercury, trafi na aukcję. Dźwięki instrumentu słychać w hitach z albumu "Yhe Works" Queen. Ile jest wart?

Freddie Mercury z Queen zmarł 30 lat temu. Niedawno obchodziliśmy okrągłą rocznicę od chwili, kiedy świat stracił jeden z najważniejszych głosów rocka. Artysta pozostawił po sobie wiele wspaniałych dźwięków, ale także pamiątek. Jedna z nich trafi na aukcję.

Pianino Freddiego Mercury'ego trafi na aukcję

8 grudnia zostanie sprzedane pianino, które niegdyś należało do brytyjskiego zespołu Quenn. To na nim zostały nagrane melodie, które możemy usłyszeć na albumie z 1984 roku "The Works". Zespół używał instrumentu zarówno w studiu nagraniowym, jak i podczas trasy koncertowej.

Pianino, o którym mowa to Kawai EP 308. Po Freddiem Mercurym instrument przejął zespół The Alarm. Wokalista formacji, Mike Peters w wywiadzie dla BBC przyznał, że bardzo trudno mu rozstać się z instrumentem, który trafił do niego po Motreux Pop Festival w Szwajcarii.

Freddie Mercury: Ile trzeba zapłacić za pianino należące do muzyka?

Freddie Mercury sprzedał swoje pianino członkom The Alarm za 3 tysiące funtów. Dzisiaj instrument ma znacznie wyższą wartość. Szacuje się, że podczas aukcji kwota, która padnie na licytacji, może osiągnąć nawet 20 tysięcy funtów.

Aukcja odbędzie się 8 grudnia w Gardiner Houlgate w Corsham. Luke Hobbs, który będzie licytował przedmiot, wyznał:

To niesamowita pamiątka rockowa i fantastyczny instrument.