Zamknij

Ewa Farna z nową płytą "Umami" w Radiu ZET. "Moje patrzenie na świat się zmieniło"

28.01.2022 10:36
Ewa Farna
fot. Radio ZET

Ewa Farna wydała nową płytę "Umami". W piątkowy poranek wokalistka gościła w programie "Dzień Dobry Bardzo", gdzie opowiedziała słuchaczom Radia ZET o albumie, najnowszym singlu "Na skróty" i współpracy z kobietami przy tworzeniu krążka.

Ewa Farna wróciła z nową płytą. Album "Umami" jest już dostępny w sklepach i serwisach streamingowych. W związku z premierą gwiazda pojawiła się w Radiu ZET, gdzie opowiedziała słuchaczom o swoim najnowszym wydawnictwie.

Ewa Farna w Radiu ZET o nowej płycie "Umami"

Ewa Farna zaprezentowała nową płytę "Umami", której tytuł odnosi się do piątego, trudnego do zdefiniowania smaku wyodrębnionego przez naukowców. Występuje on m.in. w mleku matki, co nawiązuje do obecnej sytuacji piosenkarki spodziewającej się drugiego dziecko i jest eksplikacją momentu życia. "Umami" to także gra słów – kojarzy się z "u mamy", czyli czymś dobrym, bezpiecznym.

Super było to, że cała ta myśl "Umami", całe to macierzyństwo zmieniły moje poglądy na różne tematy. To dorosła, dojrzała Ewa. Nie chodzi o piosenki o tym, jak zmieniam pieluchy. Są to utwory, które pokazują, że moje patrzenie na świat się zmieniło – mówi Ewa w Radiu ZET.

Przy tworzeniu nowych piosenek Ewa Farna współpracowała z wieloma artystkami, m.in. Margaret.

 Pisało nam się świetnie. Chciałam takiej współpracy między dziewczynami. Ktoś może nas postrzegać jako konkurencję, a ja chciałam pokazać, że jest wręcz odwrotnie. Na płycie są też utwory, które pisałam z Mery Spolsky i Sarsą. To nie są duety, ale wspólna praca nad utworami. I to mi się bardzo podobało – dodaje.

Ewa Farna Umami
fot. mat. prasowe

Nowy singiel Ewy Farnej "Na skróty". O czym jest?

Tuż przed premierą płyty Ewa Farna zaprezentowała teledysk do najnowszego, czwartego już singla z albumu "Umami" – "Na skróty". W rozmowie z Robertem Karpowiczem i Agą Kołodziejską opowiedziała o znaczeniu utworu.

Śpiewam ironicznie, że obecnie nie udaje nam się wgłębiać w tematy. Wszystko się hasztaguje, skraca. Ale to jest zrozumiałe, bo nie mamy czasu na to wszystko. Za dużo bodźców wokół nas. To jest esencja tej piosenki – mówi Farna.

Ewa Farna będzie także gościem programu "Nie mam pytań" Szymona Majewskiego w niedzielę po godz. 19:00. Piosenkarka to także kolejna gwiazda "ZET Akustycznie", czyli cyklu akustycznych koncertów w studiu Radia ZET. Premiera już wkrótce.