Zamknij
Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
  • Edyta Górniak
  • Justyna Steczkowska
  • Kasia Kowalska
  • 24 Zobacz
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS

Eurowizja to konkurs, w którym Polska wystąpiła już 23 razy. Do tej pory nigdy nie wygraliśmy Konkursu Piosenki Eurowizji, a od najlepszego wyniku naszego kraju minęło już ponad 25 lat. Pamiętacie artystów, którzy reprezentowali Polskę na Eurowizji? Dziś przypominamy wszystkich polskich reprezentantów.

Eurowizja odbywa się od 1956 roku. Polska zadebiutowała w najsłynniejszym muzycznym konkursie na świecie dopiero w 1994 roku, zdobywając wtedy wysokie 2. miejsce, co pozostaje najlepszym wynikiem naszego kraju w historii startów.

Od tamtej pory Polska wystąpiła już 23 razy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Pamiętacie, kto reprezentował Polskę na Eurowizji? W naszej galerii przypominamy naszych wszystkich reprezentantów.

Zobacz także: Eurowizja: 5 najgorszych polskich występów w historii [WIDEO]

Reprezentanci Polski na Eurowizji: kto reprezentował Polskę w konkursie w przeszłości? [ARTYŚCI]

Historia Polski na Eurowizji jest naprawdę bogata. Choć nigdy nie wygraliśmy, nasz kraj może pochwalić się kilkoma reprezentantami, którzy zwrócili uwagę całej Europy. Mowa oczywiście o Edycie Górniak, która zajęła 2. miejsce, ale także o Michale Szpaku, Ich Troje czy Donatanie i Cleo.

Reprezentantami Polski na Eurowizji byli nie tylko artyści solowi, ale także niejednokrotnie zespoły. Kilkukrotnie w Konkursie Piosenki Eurowizji nie mieliśmy polskich reprezentantów – Telewizja Polska wycofała się z imprezy w 2000, 2002, 2012 i 2013 roku.

W naszej galerii prezentujemy wszystkich reprezentantów Polski na Eurowizji.

loader