Zamknij
Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
  • Kasia Kowalska
  • Donatan i Cleo
  • Anna Maria Jopek
  • 6 Zobacz
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest

Polska wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo na Eurowizji. Choć nasz kraj występuje w konkursie od 1994 roku, to tylko raz udało nam się zająć miejsce w czołówce. Czy Krystian Ochman przyniesie nam upragnioną wygraną? Przekonamy się wkrótce. Oto najwyższe miejsca Polski w historii Eurowizji. Którzy polscy reprezentanci poradzili sobie najlepiej w konkursie?

Eurowizja 2022 trwa. Reprezentantem Polski jest Krystian Ochman, który jest jednym z faworytów tegorocznej edycji. Jego piosenka "River" znajduje się w czołówce notowań bukmacherów i zbiera świetne recenzje od zagranicznych słuchaczy.

Dziś przypominamy najwyższe miejsca Polski na Eurowizji. Kto najlepiej poradził sobie w konkursie? Oto polscy reprezentanci, którzy zaliczyli najlepsze występy.

Eurowizja: najwyższe miejsca Polski. Kto najlepiej poradził sobie w konkursie? Najlepsi Polacy

Polska występuje na Eurowizji od blisko 30 lat. Wciąż żaden reprezentant nie zbliżył się do naszego najlepszego wyniku w konkursie, czyli 2. miejsca Edyty Górniak w 1994 roku. Polska może jednak pochwalić się kilkoma dobrymi rezultatami na Eurowizji. Którzy polscy reprezentanci poradzili sobie najlepiej w konkursie? Oto najwyższe miejsca Polski na Eurowizji.