Zamknij
Eurowizja Junior Roksana Węgiel Viki Gabor Ala Tracz
  • Kasia Żurawik
  • Kwadro
  • Olivia Wieczorek
  • 8 Zobacz
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Lukasz Kalinowski/East News, Mateusz Jagielski/East News

Polska robi furorę na Eurowizji Junior. Od kilku lat nasz kraj osiąga świetne wyniki w dziecięcym konkursie. Dzięki Roksanie Węgiel i Viki Gabor mamy już dwa zwycięstwa na koncie. Pamiętacie pozostałych młodych artystów, którzy reprezentowali Polskę? Dziś przypominamy wszystkich polskich reprezentantów na Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Wszystko za sprawą sukcesów Roksany Węgiel i Viki Gabor, które wygrały konkurs w latach 2018-2019. Podczas Eurowizji Junior 2021 w Paryżu o zwycięstwo powalczy Sara Egwu-James z piosenką "Somebody".

Polska na Eurowizji Junior wystąpiła dotąd siedmiokrotnie. Pamiętacie, kto reprezentował Polskę w przeszłości? W naszej galerii przypominamy wszystkich polskich reprezentantów na Eurowizji Junior.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: zagraniczni internauci oceniają utwór Sary James. Polska znów wygra?

Eurowizja Junior: wszyscy reprezentanci Polski. Kto reprezentował Polskę?

Polska może pochwalić się świetnymi wynikami w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, zwłaszcza po 2016 roku, kiedy Telewizja Polska powróciła do imprezy po 12 latach nieobecności. Nasz kraj ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa, co jest jednym z najlepszych wyników w historii konkursu. Polska to także jedyne państwo, które wygrało Eurowizję Junior dwa lata z rzędu.

Roksana WęgielViki Gabor czy Ala Tracz to jednak niejedyne młode gwiazdy, które reprezentowały Polskę. Kto jeszcze? Sprawdźcie w naszej galerii. Co ciekawe, Telewizja Polska jeszcze nigdy nie wybrała chłopca na reprezentanta Polski.