Zamknij

Rafał Brzozowski o szansach Polski na Eurowizji Junior 2022: „będzie bardzo trudno”

26.09.2022 09:05

Eurowizja Junior 2022. Polska wybrała swoją reprezentantkę, którą została Laura Bączkiewicz. Rafał Brzozowski ocenił piosenkę „To the Moon” i szanse Polski na wygraną w konkursie.

Brzozowski Eurowizja Junior
fot. TRICOLORS/East News, Screen Instagram (@szansanasukces.2022)

Laura Bączkiewicz została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022. 10-latka wystąpi 11 grudnia w Armenii i zaprezentuje piosenkę „To the Moon”. Wcześniej dziewczynka wygrała specjalne wydanie „Szansy na sukces”, zyskując sympatię i uznanie widzów oraz muzycznych gości programu. Na eksperckiej kanapie w finale programu zasiadali Viki Gabor, Marek Sierocki oraz Rafał Brzozowski. Piosenkarz ocenił występ zwyciężczyni. Jak jego zdaniem Laura poradzi sobie podczas Eurowizji Junior 2022?

Rafał Brzozowski ocenia szanse Polski na Eurowizji Junior

W wypowiedzi udzielonej Jastrząb Post były uczestnik dorosłej Eurowizji zdradził, co sądzi o wyborze piosenki i reprezentantce Polski, Laurze Bączkiewicz.

- Bardzo ciekawa piosenka. Zainteresowało mnie to, że połączenie języka i angielskiego, i polskiego jest tak płynne, że tak naprawdę nie mogłem policzyć, gdzie jest więcej angielskiego, ani polskiego, i to chyba o to chodzi, bo tak jest w tym regulaminie – wykazał się znajomością zasad konkursu Brzozowski.

Piosenkarzowi spodobało się też przesłanie utworu młodej wokalistki.

- Fajnie, bardzo melodyjna piosenka „Na księżyc i z powrotem”. Bardzo fajny temat. Myślę, że to wchodzi w głowę i po drugim przesłuchaniu tej piosenki możemy z powrotem sobie nią nucić. Bardzo dobrze rokuje - ocenił.

Brzozowski pytany o to, czy mamy szansę na kolejne zwycięstwo na Eurowizji Junior, stwierdził, że będzie to trudne zadanie.

- Ciężko. Nawet nie chodzi o piosenkę i Laurę. Myślę, że jak już wygraliśmy dwa razy, a Sara James praktycznie wygrała po raz trzeci, to będzie bardzo trudno, żeby tę passę cały czas podtrzymywać – powiedział, podkreślając, że Polska świetnie radzi sobie na międzynarodowym konkursie. Wspomniał także o Alicji Tracz, która mimo słabszego wyniku, jego zdaniem wykonała kawał dobrej roboty.

Rafał przypomniał widzom, że uczestnicy Eurowizji Junior to dzieci i nie można wywierać na nich zbyt dużej presji. Życzył też Laurze powodzenia w muzycznej karierze.

- Życzę jej, aby zrobiła wszystko jak najlepiej, żeby przygotowała się jak najlepiej do tego występu i żeby spełniała marzenia na tej scenie. A potem muzyka ją poniesie – zakończył.