Zamknij

Eurowizja Junior 2022. Pierwszy kraj wybrał swoją reprezentantkę

23.06.2022 13:57

Eurowizja Junior 2022 dopiero za pół roku. Jednak jeden z krajów, który weźmie udział w konkursie, wybrał już reprezentantkę.

Eurowizja Junior
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia 2022 roku. Poprzedni konkurs wygrała reprezentantka Armenii - Malena z piosenką "Quami Quami". 20. edycja konkursu zostanie zorganizowana w Demirchyan Arena w Erywaniu.

Eurowizja Junior 2022. Gruzja jako pierwsza wybrała reprezentantkę

Do tej pory 10 państw potwierdziło chęć udziału w konkursie. W rywalizacji weźmie udział Armenia, Bułgaria, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Macedonia Północna, Polska oraz Portugalia.

Chociaż do finału zostało jeszcze pół roku, niektóre z państw już rozpoczęły intensywne przygotowania do rywalizacji. W Holandii trwa organizacja Junior Songfestival, na którym zostanie wyłoniony reprezentant kraju, który pojedzie do Armenii. Również Polska zakończyła castingi do specjalnej serii odcinków "Szansy na Sukces". Jak podaje Eurowizja.org, zwycięzców obu programów poznamy we wrześniu.

Eurowizja Junior 2022. Kim jest Miriam Bigvava?

Najszybsza w wyborze reprezentantki kraju na Eurowizji Junior 2022 okazała się Gruzja. W połowie kwietnia w formacie nazwanym "Ranina" wzięło udział dziesięcioro młodych wokalistów. Rywalizację wygrała Miriam Bigvava, która pojawi się na międzynarodowym konkursie w Armenii.

Miriam ma 11 lat, a utwór, który zaprezentuje na Eurowizji Junior 2022, jeszcze nie jest znany.

loader

RadioZET.pl/Eurowizja.org