Zamknij

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski. Była bezkonkurencyjna

25.09.2022 16:19

Eurowizja Junior 2022: 25 września w specjalnym wydaniu „Szansy na sukces” okazało się, kto będzie reprezentował Polskę. Występ Laury Bączkiewicz oczarował telewidzów i jury.

Laura Bączkiewicz
fot. screen Facebook Szansa na sukces

Eurowizja Junior 2022 odbędzie się już 11 grudnia 2022 w Erywaniu w Armenii. O tym, kto będzie reprezentować Polskę, zadecydowały nie tylko głosy widzów, ale też jury w składzie: Viki Gabor, Marek Sierocki, Rafał Brzozowski. O wygraną rywalizowali Natalia Smaś, Laura Bączkiewicz, Ida Wargskog i Aleksander Maląg.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2022: znamy datę i miejsce konkursu. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz reprezentantką Polski

W finale programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022” znalazły się wyjątkowo nie trzy, a cztery osoby. Wszyscy mają za sobą udział w „The Voice Kids”. Doszło też do eliminacji: o wygraną do końca walczyli Aleksander Maląg i Laura Bączkiewicz.

W głosowaniu widzów za pośrednictwem SMS-ów wygrała Laura Bączkiewicz. Jury było tego samego zdania, więc 11-latka, wykonująca piosenkę „To The Moon”, okazała się bezkonkurencyjna.

Czy Laura Bączkiewicz podzieli sukces Roksany Węgiel z 2018 roku i Viki Gabor z 2019 roku? Co wiemy o reprezentantce Polski, która już w grudniu pojedzie do Erywania?

Laura Bączkiewicz ma 11 lat i pochodzi z Konina. Uczęszcza do czwartej klasy szkoły podstawowej. Spełnia się nie tylko w śpiewaniu, ale także ma doświadczenie w dubbingu bajek czy seriali. Swoją przygodę z muzyką zaczęła jako 4-latka.

Dziewczynka wzięła udział w piątej edycji „The Voice Kids” i trafiła do drużyny Dawida Kwiatowskiego – niestety odpadła w pierwszym etapie finału.