Zamknij

Eurowizja Junior 2021: jak głosować na Polskę? Jak oddać głos na Sarę James? [GŁOSOWANIE ONLINE]

19.12.2021 15:30
Sara James
fot. mat. prasowe / junioreurovision.tv / DAWID ZIEMBA

Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2021 i jak oddać głos na Sarę James? Przestawiamy instrukcję krok po kroku, jak Polacy mogą oddawać głosy na Sarę James, reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2021. Każdy chętny internauta może wziąć udział w głosowaniu online w internecie, które rozpoczęło się 17 grudnia.

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w Paryżu. Mimo trwającej pandemii organizatorom uda się przeprowadzić konkurs z wszystkimi uczestnikami na miejscu. Przypomnijmy, że wcześniejsza Eurowizja dla Dzieci, która odbywała się w Warszawie, została zorganizowana w formie zdalnej z wcześniej nagranymi występami.

Jak co roku, wydarzenie będzie transmitowana w TV i internecie, a głosowanie widzów na Eurowizji Junior 2021 odbywa się online. Jak oddać głos? Każdy chętny internauta może za darmo oddać głos na reprezentantkę Polski, Sarę James.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI konkursu – niedziela, 19.12

Eurowizja Junior 2021: jak głosować na Polskę i Sarę James? Głosowanie online w internecie [INSTRUKCJA]

Głosowanie na Eurowizji Junior 2021 różni się zasadami od tego w Konkursie Piosenki Eurowizji. Internauci mogą oddawać głosy na swoich ulubionych uczestników Eurowizji Junior 2021.

Poniżej tłumaczymy krok po kroku, jak głosować na Polskę i jak oddać głos na Sarę James. Głosowanie online odbędzie się w internecie na stronie internetowej Eurowizji Junior 2021.

Internauta musi oddać trzy głosy. Podobnie jak w poprzednich latach, istnieje także możliwość głosowania na reprezentanta swojego kraju. Oznacza to, że widzowie z Polski mogą głosować na Sarę James na Eurowizji Junior 2021. Od 17 grudnia na stronie internetowej vote.junioreurovision.tv będzie trzeba obejrzeć skrót wszystkich występów, a następnie wybrać trzy różne państwa i kliknąć opcję "VOTE".

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021 - TRANSMISJA: o której godzinie i gdzie oglądać konkurs w TV, online?

Głosowanie online na Eurowizji Junior 2021 składa się z dwóch części. Pierwszy etap/tura rozpoczął się 17 grudnia o godz. 20:00 i zakończy tuż przed rozpoczęciem tegorocznej Eurowizji dla Dzieci 2021, czyli 19 grudnia o godz. 15:59. Oddawanie głosów zostanie wznowione po wszystkich występach konkursowych i potrwa 15 minut.

W Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci liczy się także głosowanie jurorów, którzy oddają swoje głosy w trakcie próby jurorskiej odbywającej się dzień przed konkursem. Jurorzy przyznają punkty od 1 do 12. Na wyniki Eurowizji Junior składają się po równo głosy jury (50 procent) i widzów (50 procent).

Zasady głosowania online i dodatkowe informacje, jak głosować na Eurowizji Junior 2021 można znaleźć w poniższym wideo.

Eurowizja Junior Roksana Węgiel Viki Gabor Ala Tracz
8 Zobacz galerię
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Lukasz Kalinowski/East News, Mateusz Jagielski/East News