Zamknij

Eurowizja Junior 2021: oto zwyciężczyni konkursu. Kim jest Malena z Armenii? [WIDEO]

19.12.2021 19:00
Malena Armenia Eurowizja Junior 2021
fot. mat. prasowe

Maléna z Armenii to zwyciężczyni Eurowizji Junior 2021. Według wielu internautów to właśnie ona była główną faworytką do wygrania konkursu w Paryżu. Piosenka Malény "Qami Qami" bije rekordy popularności w internecie.

Eurowizja Junior 2021 odbyła się już 19 grudnia w Paryżu. W konkursie wystąpiło 19 państw, w tym Polska. W tym roku reprezentuje nas Sara James, która była jedną z faworytek do zwycięstwa według zagranicznych internautów.

Reprezentantka Polski dała fenomenalny występ i zajęła wysokie miejsce, ale musiała uznać wyższość wielkiej faworytki Eurowizji Junior 2021. Mowa o Malénie z Armenii. Jej konkursowa piosenka "Qami Qami" zrobiła furorę i wygrała cały konkurs.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2022: kiedy i gdzie się odbędzie? Ujawniono miejsce przyszłorocznego konkursu

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI konkursu – niedziela, 19.12

Zobacz także

Eurowizja Junior 2021: Malena z Armenii zwyciężczynią konkursu

Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2021, Maléna zaśpiewała na Eurowizji Junior 2021 utwór "Qami Qami". Opublikowana w listopadzie piosenka zbierała od początku fenomenalne recenzje od internautów. Przez wielu uznawana jest nawet za jeden z najlepszych utworów w historii Eurowizji dla Dzieci i mogłaby z powodzeniem konkurować z piosenkami na dorosłej Eurowizji.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: jak głosować na Polskę? Oddaj głos na Sarę James [GŁOSOWANIE ONLINE]

Nic więc dziwnego, że to właśnie Armenia była głównym faworytem do zwycięstwa w Eurowizji Junior 2021. To druga wygrana kraju w konkursie. Armeńczycy zajęli 1. miejsce w 2010 roku, a aż czterokrotnie kończyli konkurs na 2. miejscu.

"Świetna piosenka, nie tylko na Eurowizję Junior", "Bez wątpienia najlepsza piosenka w eurowizyjnej historii", "Strasznie wpada w ucho", "To wygra w tym roku, nie ma innej możliwości", "Armenia ma najsilniejszy utwór", "Potencjalna zwyciężczyni" – zachwycają się internauci.

Zachwyty fanów potwierdzają wyświetlenia w serwisie YouTube. Oficjalny teledysk Malény do "Qami Qami" obejrzano już ponad 3,6 miliona razy – to najwięcej ze wszystkich tegorocznych uczestników Eurowizji Junior 2021.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: kolejność występów uczestników. Wiemy, kiedy wystąpi Sara James

Maléna z Armenii: kim jest uczestniczka Eurowizji Junior 2021?

Maléna Fox ma 14 lat i urodziła się w stolicy Armenii, Erywaniu. Młoda gwiazda nie tylko śpiewa, ale także gra na wiolonczeli.

Reprezentantka Armenii od dawna marzyła o występie na Eurowizji Junior. Nastolatka miała pojawić się w barwach swojego kraju już w zeszłorocznym konkursie, ale Armenia zrezygnowała ostatecznie z udziału.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: faworyci do zwycięstwa. Czy Polska ma szansę na trzecią wygraną?

Zobacz także

Eurowizja Junior Roksana Węgiel Viki Gabor Ala Tracz
8 Zobacz galerię
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Lukasz Kalinowski/East News, Mateusz Jagielski/East News

RadioZET.pl/junioreurovision.tv