Zamknij

Eurowizja Junior 2021: faworyci do zwycięstwa. Czy Polska ma szansę na trzecią wygraną?

19.12.2021 11:15
Eurowizja Junior 2021 faworyci
fot. mat. prasowe / Universal Music Polska / junioreurovision.tv

Faworyci Eurowizji Junior 2021 do zwycięstwa to jedna z informacji, która najbardziej interesuje fanów konkursu. Kto w tym roku może wygrać w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu? Poniżej prezentujemy faworytów Eurowizji Junior 2021 do wygranej według internautów. 

Eurowizja Junior 2021 to jedno z najpopularniejszych muzycznych wydarzeń transmitowanych w telewizji. W tegorocznym konkursie w Paryżu zmierzy się aż 19 państw, w tym Polska, która już dwukrotnie wygrała imprezę – w 2018 i 2019 roku.

Kto wygra Eurowizję Junior 2021 i czy Polska ma szansę na trzecie zwycięstwo? Okazuje się, że wielu zagranicznych słuchaczy jest zachwyconych piosenką Sary James i wróży jej nawet wygraną. W walce o 1. miejsce liczy się jednak więcej państw. Internauci wytypowali faworytów Eurowizji Junior 2021.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI konkursu – niedziela, 19.12

Eurowizja Junior 2021: FAWORYCI do zwycięstwa. Czy Polska ma szansę i kto może wygrać?

Faworyci Eurowizji Junior 2021 są już znani. Zagraniczni internauci wzięli udział w ankiecie na popularnej stronie eurovisionworld.com – do tej pory oddano już blisko 40 tysięcy głosów. Na jej podstawie można wywnioskować, które piosenki na Eurowizji Junior 2021 cieszą się największą popularnością.

Wśród faworytów Eurowizji Junior 2021 wymienia się m.in. Armenię, Polskę, Francję, Rosję, Gruzję czy Włochy.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: oto największa rywalka Sary James. Malena z Armenii faworytką! [WIDEO]

Dobry wynik w Paryżu może osiągnąć również Macedonia Północna, która przez czytelników portalu eurowizja.org została uznana za jedno z trzech państw (obok Armenii i Polski) z największymi szansami na zwycięstwo w Eurowizji Junior 2021.

Eurowizja Junior 2021: pozycja startowa Sary James. Z jakim numerem wystąpi Polska?

Kolejność występów na Eurowizji Junior 2021 została ujawniona. Organizatorzy zdecydowali, że reprezentująca Polskę Sara James pojawi się na scenie z 3. numerem startowym, czyli na samym początku konkursu.

Sara James wystąpi na Eurowizji Junior 2021 z piosenką "Somebody". W utworze reprezentantka Polski śpiewa zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Za piosenkę odpowiadają Dominik Buczkowski-Wojtaszek, Jan Bielecki, Patryk Kumór i Tom Martin. Warto dodać, że Buczkowski-Wojtaszek i Kumór mają już doświadczenie w tworzeniu zwycięskich eurowizyjnych piosenek. Wspólnie stworzyli przebój "Superhero" Viki Gabor. Kumór był również współautorem hitu "Anyone I Want to Be" Roksany Węgiel.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021 - TRANSMISJA: o której godzinie i gdzie oglądać konkurs w TV, online?

Eurowizja Junior Roksana Węgiel Viki Gabor Ala Tracz
8 Zobacz galerię
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Lukasz Kalinowski/East News, Mateusz Jagielski/East News