Zamknij

Eurowizja Junior 2019: Polska zorganizuje konkurs. Jacek Kurski potwierdza!

Redakcja
10.12.2018 12:46

Prezes TVP Jacek Kurski poinformował oficjalnie, że Polska zorganizuje Eurowizję Junior 2019. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Telewizji Polskiej. Będzie to pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Polsce. Data i miejsce imprezy pojawią się wkrótce.

Roksana Węgiel
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Polska zorganizuję Eurowizję Junior 2019

Polska organizatorem Eurowizji Junior 2019 — potwierdził oficjalnie Jacek Kurski na swoim Twitterze.

Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców doszły do porozumienia w kwestii organizacji przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że pod koniec listopada Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel została zwyciężczynią konkursu z piosenką „Anyone I Want To Be”.

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata — podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu — mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Wybór Polski na gospodarza Eurowizji Junior 2019 skomentował także Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych.

 Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję, jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia! — mówi Jon Ona Sand.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce: gdzie i kiedy?

To już potwierdzone, że Eurowizja Junior 2019 zostanie zorganizowana w Polsce. Nie wiadomo jednak jeszcze dokładnie, gdzie i kiedy się odbędzie. Informacje o dacie oraz miejscu Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 zostaną podane w późniejszym terminie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/tvp.pl/PK