Zamknij

Eurowizja Junior 2019 w Polsce: w jakim mieście odbędzie konkurs? Mamy komentarz Jacka Kurskiego

Redakcja
13.12.2018 10:51

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce. Wciąż jednak nie wiadomo, które miasto będzie gospodarzem Eurowizji dla Dzieci 2019. Jacek Kurski zdradza w rozmowie z Radiem ZET, jakie polskie miasta mają dobre hale widowiskowe i być może będą brane pod uwagę przy wyborze.

Eurowizja Junior 2019
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Tomasz Urbanek/East News

Kilka dni temu Jacek Kurski potwierdził, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce. Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców doszły do porozumienia w kwestii organizacji przyszłorocznej Eurowizji dla Dzieci.

W listopadzie Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 w Mińsku. Jej historyczne zwycięstwo nie gwarantowało jednak Polsce organizacji kolejnego konkursu. Regulamin przewiduje, że chęć bycia gospodarzem może wyrazić każdy nadawca publiczny biorący udział w imprezie, a nie tylko kraj zwycięzca. Ostateczną decyzję podejmuje EBU.

Eurowizja Junior 2019: gdzie odbędzie się w Polsce? Jacek Kurski komentuje

W rozmowie z Radiem ZET Jacek Kurski poruszył temat wyboru polskiego miasta, w którym odbędzie się Eurowizja Junior 2019. Przyznał, że mało prawdopodobne, aby konkurs gościł w Warszawie.

Naturalna byłaby Warszawa, ale szczerze mówiąc, tu nie ma porządnej hali. Torwar jest dosyć przaśny i ma bardzo słabą akustykę. Arena Ursynów jest… trochę osiedlowa — komentuje stan infrastruktury w stolicy Jacek Kurski.

Prezes TVP zwraca uwagę na słabość stolicy na tle innych dużych miast w Polsce, jeżeli chodzi o warunki organizacyjne. Konkurs wymaga wielotysięcznej areny ze świetną akustyką. Wymienił kilka lokalizacji, w których niewykluczone, że odbędzie się Eurowizja dla Dzieci 2019.

Nie ma tak dobrej hali w Warszawie jak np. w Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Łodzi, a nawet Szczecinie. Jest kilka miast — twierdzi.

Jacek Kurski wspomniał także o szczegółach związanych z ostatecznym wyborem miasta-gospodarza Eurowizji Junior 2019 w Polsce. Telewizja Polska zamierza ogłosić tzw. konkurs ofert.

Na początku roku wyślemy do miast coś w rodzaju konkursu ofert. Zgłosimy nasze zapotrzebowania, czyli baza hotelowa oraz oczywiście hala widowiskowa, a przede wszystkim jej dostępność, czyli czy można zająć arenę na miesiąc przed Eurowizją Junior — mówi Jacek Kurski.

Prezes TVP dodaje, że pod uwagę będzie brany także budżet miast na współorganizację Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 razem z polskim nadawcą publicznym. Jego zdaniem organizacja Eurowizji Junior będzie świetną promocją dla miasta-gospodarza.

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Polsce? Dokładna data konkursu pozostaje na ten moment nieznana. Od wielu lat Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się pod koniec listopada. Wszystko na to wskazuje, że przyszłoroczna impreza będzie miała miejsce także w tym terminie. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK