Zamknij

Eurowizja 2023: TVP ogłosiła polskie preselekcje. Kiedy poznamy reprezentanta?

19.09.2022 16:10

Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Telewizja Polska ujawniła szczegóły na temat wyboru kolejnego reprezentanta Polski w konkursie. Jak będą wyglądały polskie preselekcje do Eurowizji 2023 i kiedy się odbędą? TVP ma dokładny plan.

Eurowizja Krystian Ochman Mateusz Matyszkowicz
fot. Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News, Piotr Molecki/East News

Eurowizja 2023 zostanie zorganizowana w Wielkiej Brytanii. Choć tegoroczny konkurs wygrała Ukraina i zgodnie z zasadami to ona powinna być gospodarzem kolejnej imprezy, Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że ze względów bezpieczeństwa przyszłoroczna edycja nie może odbyć się u naszych wschodnich sąsiadów.

Mimo że następnego konkursu jeszcze wiele miesięcy Telewizja Polska ogłosiła szczegóły odnośnie wyboru reprezentanta na Eurowizję 2023. Właśnie ruszyły eliminacje. Jak będą wyglądały polskie preselekcje?

Eurowizja 2023: kto z Polski? TVP ogłasza polskie preselekcje

TVP ujawniła pierwsze informacje o polskich preselekcjach do Eurowizji 2023. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej, ruszył właśnie nabór zgłoszeń. Podobnie jak ostatnio, reprezentant Polski zostanie wybrany przez widzów i jurorów podczas koncertu finałowego.

Każdy chętny może zgłosić swój utwór do polskich preselekcji do 15 stycznia do godz. 22:00. Następnie komisja konkursowa wyłoni maksymalnie dziesięciu finalistów, których nazwiska zostaną ujawnione do 25 stycznia. Koncert finałowy polskich eliminacji do Eurowizji 2023 odbędzie się 26 lutego.

Szczegółowy regulamin krajowych preselekcji jest dostępny tutaj.

Eurowizja 2023: kiedy i gdzie się odbędzie konkurs?

Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Brytyjski nadawca BBC ogłosił listę siedmiu miast, które powalczą o organizację konkursu. Wśród nich są: Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle i Sheffield. Gospodarza poznamy jeszcze jesienią.

Dokładna data Eurowizji 2023 nie jest znana. Wiadomo jednak, że konkursu zostanie zorganizowany w maju.

loader