Zamknij

Eurowizja 2022 w San Marino: półfinaliści wybrani Jak wypadli Polacy?

19.01.2022 11:38
Jeremi Sikorski/Marcin Szczurski
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/Marcin Szczurski/Facebook

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. W San Marino trwają preselekcje, w których wzięło udział dwóch Polaków. Udało im się przejść do półfinałów?

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. W krajach, które mają zamiar wziąć udział w rywalizacji, trwają preselekcje do konkursu. TVP ujawniła już 10 kandydatów, którzy mają szansę już wkrótce zaprezentować się we Włoszech.

Eurowizja 2022 w San Marino: półfinaliści wybrani 

Jednak Polacy próbują swoich sił nie tylko w naszym kraju. Dwóch rodzimych wokalistów zdecydowało się wziąć udział w preselekcjach organizowanych przez San Marino.

Mowa tutaj o Marcinie Szczurskim, który w 2021 roku zadebiutował z autorskim materiałem na płycie "W poszukiwaniu siebie" oraz o Jeremim Sikorskim, wokaliście, muzyku oraz aktorze, który na swoim koncie ma już trzy albumy studyjne. Jak twórcom poszło podczas rywalizacji w San Marino?

Eurowizja 2022. Polacy przeszli do półfinałów San Marino?

Do pierwszego etapu selekcji w San Marino zgłosiło się 585 chętnych, z których wybrano 299 uczestników. 17 stycznia nadawca z San Mariono ogłosił 66 wykonawców, którzy zakwalifikowali się do półfinałów rywalizacji. Jak się okazuje zabrakło wśród nich lokalnej faworytki - Sary De Blue.Do kolejnego etapu preselekcji nie przeszli również polscy wokaliści. Ani Marcin Szczurski, ani Jeremi Sikorski nie spróbują swoich sił w Eurowizji 2022 pod barwami San Marino.Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja 2022 roku. W tym roku koncerty zawitają do hali PalaOlimpico W Turynie, a zorganizuje je Europejska Unia Nadawców wraz z włoskim nadawcą publicznym Radiotelevisione Italiana. To już trzeci w historii konkurs, którego gospodarzami będą Włochy.