Zamknij

Eurowizja 2022: znamy wszystkich uczestników. Oto kraje, które wystąpią w Turynie [LISTA]

20.10.2021 12:47

Eurowizja 2022 odbędzie się w Turynie. Poznaliśmy właśnie pełną listę krajów, które wezmą udział w tegorocznym konkursie. Wśród nich jest oczywiście Polska, a także m.in. dwa państwa powracające po przerwie. Jakie kraje wystąpią we Włoszech? Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2022.

Maneskin Eurowizja 2021
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w Turynie. Na początku października organizatorzy ujawnili także datę przyszłorocznego konkursu we Włoszech. Będzie to pierwszy raz od 30 lat, kiedy impreza odbędzie się na Półwyspie Apenińskim.

To nie koniec ważnych informacji. Właśnie poznaliśmy pełną listę krajów, które na pewno wezmą udział w konkursie. Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2022 w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy konkursu. Jakie kraje wystąpią w Turynie? [LISTA PAŃSTW]

Uczestnicy Eurowizji 2022 ujawnieni. Organizatorzy poinformowali oficjalnie, jakie kraje wystąpią w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie. We Włoszech zobaczymy występy reprezentantów z 40 krajów.

Wśród uczestników Eurowizji 2022 po raz kolejny nie zabraknie Polski. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba krajów biorących udział wzrosła o dwa państwa – do konkursu powracają Armenia i Czarnogóra. Nie zobaczymy jednak żadnych debiutantów. Pod koniec lutego Europejska Unia Nadawców wyrzuciła z Eurowizji 2022 Rosję w związku z wybuchem wojny w Ukrainie.

Państwa, które wystąpią na Eurowizji 2022: Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia Północna, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Zobacz także