Zamknij

Eurowizja 2022: poznaliśmy pierwszą piosenkę, która pojawi się w konkursie [WIDEO]

06.12.2021 11:45

Eurowizja 2022. Bułgaria zaprezentowała piosenkę, która będzie reprezentować kraj podczas najbliższego Konkursu Piosenki Eurowizji. To pierwsza propozycja, jaką usłyszeliśmy.

 Intelligent Music Project
fot. mat. prasowe eurovision.tv / BNT

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w olimpijskim obiekcie - hali Pala Alpitour w Turynie. Poznaliśmy już wszystkich uczestników konkursu i kraje, które będą wkrótce ze sobą rywalizowały. Tajemnicą jednak nadal pozostają piosenki, które zaprezentują poszczególne państwa.

Eurowizja 2022: Bułgaria zaprezentowała konkursowy utwór

Jako pierwsi swój eurowizyjny utwór zaprezentowali Bułgarzy. Kraj jest jednym z 41 państw, które w przyszłym roku spróbują powtórzyć sukces Maneskin i wygrać prestiżowy konkurs. Bułgaria postawiła na rockowe brzmienie.

Podczas Eurowizji 2022 Bułgarię będzie reprezentował zespół Intelligent Music Project. Grupa powstała w 2010 roku i udało się jej podjąć współpracę z prawdziwymi legendami rockowej sceny. Niedawno do składu dołączył Ronnie Romero, który niegdyś był wokalistą formacji Rainbow.

Intelligent Music Project w utworze "Intention" wystąpi na Eurowizji 2022

Muzycy zaprezentują w Turynie utwór "Intention", który czerpie z klasycznego rocka. Artyści mają inne podejście do swojej twórczości niż Maneskin. Twórcy stawiają na brzmienie popularne kilkadziesiąt lat temu, nawiązując do znanych wszystkich przebojów i legendarnych formacji.

Do utworu powstał już teledysk, w którym widzimy historię dziewczyny, uciekającej przed tajemniczą postacią, sterowanej przez młodego gracza. Na końcu wideo otrzymujemy od zespołu motto i puentę klipu: "Nigdy nie jest za późno, żeby postawić stopę na ścieżce dobra. Wszystko, czego potrzebujesz to chęci".

loader