Zamknij

Eurowizja 2022: kto pojedzie z Polski? Ujawniono nazwiska trzech kandydatów

Piotr Krajewski
11.01.2022 13:17

Eurowizja 2022 coraz bliżej. Już 15 stycznia Telewizja Polska ogłosi nazwisko reprezentanta Polski, który wystąpi w konkursie w Turynie. W internecie nie brakuje plotek na temat potencjalnych kandydatów. Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022? Wśród faworytów wymienia się trzy gwiazdy.

Daria Krystian Ochman
fot. TRICOLORS/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Eurowizja 2022 już w maju. Kto będzie reprezentował Polskę w Turynie? To pytanie zadaje sobie od kilku miesięcy wielu polskich fanów, którzy liczą na lepszy wynik naszego kraju w kolejnym konkursie - przypomnijmy, że podczas Eurowizji 2021 Rafał Brzozowski nie zrobił wrażenia na widzach i nie dotarł nawet do finału.

Telewizja Polska planowała ogłosić reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 do 2 stycznia, ale termin został przesunięty "ze względu na duże zainteresowanie preselekcjami". Zgodnie z nowym informacjami, nazwisko artysty poznamy w sobotę, 15 stycznia. W internecie nie brakuje spekulacji na ten temat. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się trzy znane gwiazdy. O kim mowa?

Polska na Eurowizji 2022. Trzy znane gwiazdy walczą o reprezentowanie Polski?

Wkrótce poznamy reprezentanta Polski na Eurowizji 2022. Choć w sieci nie brakuje plotek na temat wielu potencjalnych kandydatów, coraz głośniej mówi się jednak o trzech kandydaturach, które rzekomo mają największe szanse.

Jak podaje m.in. portal Eurowizja.org, reprezentantem Polski na Eurowizji 2022 może zostać Daria Marcinkowska, Krystian Ochman lub Kuba Szmajkowski.

26-letnia Daria cieszy się obecnie ogromną popularnością za sprawą hitów "Love Blind" i "Paranoia", które podbiły listy przebojów. 22-letni Krystian Ochman to zwycięzca "The Voice of Poland" – może pochwalić się już debiutanckim albumem "Ochman" promowanym przez utwór "Światłocienie". Kuba Szmajkowski ma 19 lat i dał się poznać słuchaczom jak członek boysbandu 4Dreamers, który zdobył wielu fanów.

To jednak nie wszyscy artyści, którzy zgłosili swoje utwory do polskich preselekcji. Telewizja Polska miała także rzekomo otrzymać piosenki od m.in. Karoliny Stanisławczyk, Sióstr Szczepańskich, Oscara Jensena, Łez, Unmute czy Mauera.

Eurowizja 2022: kiedy i gdzie się odbędzie konkurs? [DATA, MIEJSCE]

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w PalaOlimipico w Turynie.

We Włoszech zobaczymy występy reprezentantów z 41 krajów. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba krajów biorących udział wzrosła o dwa państwa – do konkursu powracają Armenia i Czarnogóra. Nie zobaczymy jednak żadnych debiutantów.

RadioZET.pl/eurowizja.org