Zamknij

Eurowizja 2022: TVP ogłosiła polskie preselekcje. Znamy szczegóły wyboru reprezentanta

21.09.2021 11:04
Rafał Brzozowski Eurowizja 2021
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech. Telewizja Polska poinformowała, że rozpoczyna poszukiwania przyszłorocznego reprezentanta Polski. Jak będą wyglądały polskie preselekcje do Eurowizji 2022? TVP ujawniła szczegóły.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana we Włoszech dzięki zwycięstwu zespołu Maneskin. Choć do konkursu pozostało jeszcze kilka miesięcy, niektóre państwa rozpoczęły już przygotowania do imprezy. Co ciekawe, jeden kraj zdążył już wybrać nawet reprezentanta.

Również Telewizja Polska ogłosiła szczegóły odnośnie wyboru reprezentanta na Eurowizję 2022. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń. Jak będą wyglądały polskie preselekcje?

Zobacz także: Eurowizja 2022: Kto zostanie reprezentantem Polski? Jacek Kurski zabrał głos

Eurowizja 2022: TVP ogłasza polskie preselekcje. Jak będą wyglądały?

TVP poinformowała, że ruszył nabór zgłoszeń do polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Po raz kolejny krajowe eliminacje będą miały charakter wewnętrzny – oznacza to, że reprezentanta wybierze specjalna komisja konkursowa powołana przez Telewizję Polską. Jej członkowie będą głosować w dwóch etapach.

Do polskich preselekcji może zgłosić się każdy chętny solista lub zespół liczący maksymalnie 6 osób. Nabór trwa do 20 listopada do godz. 22:00. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl.

W regulaminie polskich preselekcji Telewizja Polska zaznaczyła, że reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 poznamy do 2 stycznia 2022 roku.

Eurowizja 2022 we Włoszech. Kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się Włoszech. Konkurs zostanie zorganizowany w maju, ale na ten moment nie znamy dokładnej daty. Nie ujawniono także jeszcze miasta, które zostanie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2022.

Jak informują eurowizyjne portale, organizatorzy biorą pod uwagę pięć miast – Mediolan, Bolonię, Turyn, Rimini i Pesaro.

RadioZET.pl/eurowizja.tvp.pl