Zamknij

Roksana Węgiel jedzie na Eurowizję 2022? W końcu ujawniła swoje plany!

27.09.2021 11:32

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji 2022? O tym marzy wielu polskich fanów konkursu. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 postanowiła skomentować plotki o swoim rzekomym udziale w dorosłym konkursie. 

Roksana Węgiel
fot. Piotr Molecki/East News

Roksana Węgiel wystąpi na Eurowizji 2022? Polscy fani konkursu nie ukrywają, że chcieliby zobaczyć 16-latkę w roli reprezentantki Polski. Zdaniem niektórych Roxie poradziłaby sobie świetnie i mogłaby zaliczyć jeden z lepszych wyników w historii naszych startów na dorosłej Eurowizji.

W najnowszym wywiadzie Roksana Węgiel odniosła się do spekulacji na temat udziału w Eurowizji 2022. Jej odpowiedź jest jednoznaczna.

Zobacz także: Eurowizja 2022: znamy pierwszego uczestnika. Ten kraj już wybrał reprezentanta

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji 2022? Jest komentarz piosenkarki

Roksana Węgiel w rozmowie z portalem Eurowizja.org poinformowała, że nie będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2022. Jak sama przyznała, nie jest jeszcze gotowa na udział w dorosłym konkursie.

Nie czuję się gotowa na dorosłą Eurowizję. Nie będę ukrywać. Nie czuję tego teraz, w tym momencie. Na razie ten pomysł odpada. Chociaż kto wie, może w przyszłości… Jeśli zdecydowałabym się na udział w Eurowizji, to musiałabym wystąpić z bardzo dobrym numerem – powiedziała Roxie.

Co ciekawe, Roksana Węgiel dostała już raz propozycję udziału w dorosłej Eurowizji. W wywiadzie dla Eurowizja.org zdradziła, że było to tuż po jej 16. urodzinach – to właśnie od tego wieku można występować w dorosłej odsłonie konkursu.

loader

Eurowizja 2022: TVP ogłasza polskie preselekcje. Jak będą wyglądały?

TVP poinformowała, że ruszył nabór zgłoszeń do polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Po raz kolejny krajowe eliminacje będą miały charakter wewnętrzny – oznacza to, że reprezentanta wybierze specjalna komisja konkursowa powołana przez Telewizję Polską. Jej członkowie będą głosować w dwóch etapach.

Do polskich preselekcji może zgłosić się każdy chętny solista lub zespół liczący maksymalnie 6 osób. Nabór trwa do 20 listopada do godz. 22:00. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl.

W regulaminie polskich preselekcji Telewizja Polska zaznaczyła, że reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 poznamy do 2 stycznia 2022 roku.

RadioZET.pl/eurowizja.org