Zamknij

Eurowizja 2022. Polak będzie reprezentował San Marino w konkursie?

14.01.2022 11:32

Eurowizja 2022. Rośnie lista ujawnionych kandydatów do międzynarodowego konkursu. Reprezentantem San Marino w tym roku zostanie Polak?

Jacek Kurski
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2022 odbędzie się dopiero za 3 miesiące, jednak emocje związane z konkursem już zaczynają przybierać na sile. Jako pierwsza swojego kandydata do zwycięstwa przedstawiła Bułgaria. Kraj postawił na klasycznego rocka.

Eurowizja 2022. Polak reprezentantem San Marino?

Wkrótce poznamy także polskiego artystę, artystkę lub artystów, którzy powalczą i pierwsze miejsce na Eurowizji 2022 w Turynie. TVP ujawniła 10 kandydatów, którzy mają szansę na zaprezentowanie swojej piosenki we Włoszech.

Okazuje się, że reprezentant Polski może nie być naszym jedynym rodakiem, który pojawi się na scenie podczas Eurowizji 2022. Mówi się, że również San Marino będzie reprezentowane przez Polaka.

Troje Polaków wzięło udział w eliminacjach do Eurowizji 2022 w San Marino

Chodzi o Marcina Szczurskiego, który wziął udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji, jednak nie jako polski kandydat. Artysta jest kompozytorem, wokalistą oraz muzykoterapeutą. W 2021 roku wydał debiutancką płytę zatytułowaną "W poszukiwaniu siebie".

Twórca przyznał, że żałuje, iż nie wystąpi we Włoszech jako reprezentant Polski, jednak podkreśla, że w starciu z rodzimymi gwiazdami nie miałby szans na wygraną w eliminacjach.

Bardzo mi przykro, ze nie mogłem wystartować w preselekcjach w Polsce, bo i tak nie miałbym największych szans konkurować ze znanymi artystami, którzy mają wsparcie dużych wytwórni, świetną promocję lub decyzja o zwycięzcy mogłaby być podjęta w niezależnym głosowaniu TVP bez konkursu. A w kulisach świata muzycznego mówi się już o konkretnym reprezentancie Polski, wiec sprawa byłaby pozamiatana...

Jak donosi Eurowizja.org, oprócz Marcina Szczurskiego o reprezentację San Marino na Eurowizji 2022 walczy również Jeremi Sikorski, polski piosenkarz, muzyk i aktor. Artysta ma na swoim koncie już trzy albumy studyjne. Współpracował z Mariną przy jej albumie "Warstwy". 

Wyniki preselekcji poznamy 19 lutego.

loader

RadioZET.pl/Eurowizja.org