Zamknij

Lidia Kopania wróci na Eurowizję? Była reprezentantka Polski zdradziła swoje plany

12.10.2021 15:05

Lidia Kopania wróci na Eurowizję? Nasza była reprezentantka chciałaby ponownie wystąpić w konkursie w barwach Polski. Gwiazda Eurowizji 2009 zdradziła, że planuje zgłosić utwór do polskich preselekcji.

Lidia Kopania
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2022 coraz bliżej. W ostatnich dniach organizatorzy poinformowali, że przyszłoroczny konkurs odbędzie się w maju w Turynie. Będzie to trzeci raz, kiedy impreza zostanie zorganizowana we Włoszech.

Wciąż nie wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022. Telewizja Polska zbiera obecnie zgłoszenia do polskich preselekcji. Była reprezentantka, Lidia Kopania zdradziła, że planuje zgłosić swoją piosenkę.

Zobacz także

Lidia Kopania wróci na Eurowizję? Była reprezentantka Polski chce zgłosić do polskich preselekcji

Lidia Kopania reprezentowała Polskę na Eurowizji 2009 z utworem „I Don’t Wanna Leave”. Ballada przepadła jednak w konkursie i nie przypadła do gustu widzom. Reprezentantka Polski zajęła dopiero 12. miejsce w półfinale i nie awansowała do finału.

Jak informuje portal Eurowizja.org, Lidia Kopania myśli o powrocie na Eurowizję. Miała nawet otrzymać propozycję, aby zgłosić swój utwór.

Niedawno otrzymałam kolejną propozycję, aby spróbować swoich sił ponownie i zgłosić się do preselekcji. Traktuję to wszystko z przymrużeniem oka, ale dzięki temu chce mi się nagrać nowy utwór. Myślę, że zgłoszę swoją propozycję – powiedziała w rozmowie z telewizją ATV.

W trakcie wywiadu Kopania nawiązała do samego konkursu: "Z Eurowizją jest tak, że jak się raz weszło do tej wody, to się z niej nie wychodzi. Cały czas odczuwam konsekwencję mojego udziału. Cudownie go wspominam i również dzięki niemu się rozwijam".

loader

Eurowizja 2022: kto z Polski? Polskie preselekcje do konkursu

TVP poinformowała, że ruszył nabór zgłoszeń do polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Po raz kolejny krajowe eliminacje będą miały charakter wewnętrzny – oznacza to, że reprezentanta wybierze specjalna komisja konkursowa powołana przez Telewizję Polską. Jej członkowie będą głosować w dwóch etapach.

Do polskich preselekcji może zgłosić się każdy chętny solista lub zespół liczący maksymalnie 6 osób. Nabór trwa do 20 listopada do godz. 22:00. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl.

W regulaminie polskich preselekcji Telewizja Polska zaznaczyła, że reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 poznamy do 2 stycznia 2022 roku.