Zamknij

Eurowizja 2022: Krystian Ochman zabrał głos po zwycięstwie. Zdradził szczegóły występu w Turynie

21.02.2022 08:21
Krystian Ochman
fot. Pawel Wodzynski/East News

Eurowizja 2022. Krystian Ochman komentuje swoje zwycięstwo. Muzyk zdradził już pierwsze szczegóły na temat swojego występu w Turynie.

Eurowizja 2022 budzi coraz większe emocje. Polscy fani rywalizacji nie mogą się doczekać konkursu szczególnie teraz, kiedy poznaliśmy zwycięzcę polskich preselekcji. Wygrał zdecydowany faworyt stawki - Krystian Ochman z utworem "River".

Eurowizja 2022: Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę w Turynie

O wygranej Ochmana zdecydowały głównie głosy widzów, którzy pokierowali losami finalistów preselekcji w specjalnej dogrywce. W trójce najlepszych poza wielkim wygranym znalazła się Daria Marcinkowska i Unmute. Ostatnie miejsce stawki zajęła Lidia Kopania.

Co ciekawe podczas ogłaszania wyników Krystian Kuczkowski podkreślił, że faworyt widzów był inny niż jury. Gdyby nie polscy fani Eurowizji tłumnie zebrani przed telewizorami, preselekcje wygrałaby Daria Marcinkowska.

Krystian Ochman o zwycięstwie w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022

Przepełniony szczęściem i niezwykle podekscytowany sukcesem Krystian Ochman skomentował swoje zwycięstwo w mediach społecznościowych oraz podczas wywiadu w TVP.

Reprezentant Polski na Eurowizji 2022 przyznał, że był bardzo skupiony na swoim występie i nie myślał o wygranej. Priorytetem było dla niego poprawne zaśpiewanie piosenki.

Nie myślałem o wygranej, bo myślałem przede wszystkim o tym, aby dobrze wystąpić. Dopiero gdy ogłaszano wyniki, zaczęło to do mnie docierać.

Chociaż emocje po preselekcjach jeszcze nie opadły, Ochman już kieruje swoją uwagę na występ w Turynie. Muzyk w rozmowie z TVP cytowanej przez Interię zdradził plany dotyczące pojawienia się na włoskiej scenie.

Bardzo bym chciał zabrać swój zespół do Turynu, ale nie wiem jeszcze, jakie są reguły i czy mogę to zrobić, ale jeśli będę mógł, to zabieram ich ze sobą.

W swoich mediach społecznościowych artysta dodaje:

Przygotujemy odpowiedni staging, przemyślane światła, żeby wszystko pasowało klimatem do „River”. Tym bardziej że tamtejsza scena idealnie pasuje do tego utworu.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Interia/TVP