Zamknij

Eurowizja 2022: Ile zarobi Krystian Ochman dzięki udziałowi w konkursie?

22.02.2022 13:43
Krystian Ochman
fot. Pawel Wodzynski/East News

Eurowizja 2022. Ile wynosi honorarium dla uczestników konkursu? Jakie wynagrodzenie otrzymuje zwycięzca? Odpowiedzi na te pytania zaskoczą niejednego fana rywalizacji.

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja. Gospodarzami tegorocznej edycji konkursu są Włochy, a koncerty finałowe odbędą się w Turynie. Wiemy już, kto będzie reprezentował nasz kraj podczas rywalizacji.

Eurowizja 2022: Honoraria i wynagrodzenia

Polskie preselekcje, które wywołały mnóstwo emocji i zamieszania, wygrał niekwestionowany faworyt - Krystian Ochman. Wokalista otrzymał poparcie od 51 procent głosujących widzów. Artysta już w pierwszych rozmowach z mediami po swoim zwycięstwie zdradził szczegóły występu w Turynie.

Zewsząd dobiegają głosy, że w tym roku Polska ma ogromne szanse na wygraną. Wszystko dzięki piosence "River" Ochmana, która wpadła w ucho zarówno Polakom, jak i słuchaczom zza granicy, a nawet bukmacherom.

Eurowizja 2022: Ile Krystian Ochman zarobi w konkursie?

Reprezentant Polski na pewno da z siebie wszystko, żeby zająć jak najwyższą pozycję w tabeli podczas Eurowizji 2022. Jednak niezależnie od miejsca, które zajmie, nie dostanie żadnego honorarium.

Jak donosi portal Interia, Eurowizja nie przewiduje pieniężnego wynagrodzenia zarówno za występ uczestników podczas rywalizacji, jak i za jej wygraną.

Udział w prestiżowym konkursie to jednak spora szansa na promocję. Uczestnicy finałowego koncertu mają zapewnione zainteresowanie mediów z różnych zakątków świata. To szansa na zdobycie zagranicznych kontraktów, a także nowych fanów.