Zamknij

Eurowizja 2021: lider Maneskin zażywał narkotyki podczas finału na żywo? Jest komentarz [WIDEO]

24.05.2021 09:07
Maneskin
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2021 dobiegła końca, jednak w sieci nadal nie brakuje komentarzy na temat finału. W internecie zaczęło krążyć nagranie, które według niektórych przedstawia lidera Maneskin zażywającego narkotyki w trakcie finału. Muzycy odnieśli się do sprawy.

Eurowizja 2021 już za nami. Zwycięzcą 65. Konkursu Piosenki Eurowizji został rockowy zespół Maneskin z Włoch, który wykonał utwór "Zitti e buoni". Grupa jeszcze przed ostatecznym etapem rywalizacji była faworytem bukmacherów. Notowania się sprawdziły - Włosi triumfowali z 524 punktami na koncie.

Eurowizja 2021: Damiano David z Maneskin zażywał narkotyki podczas transmisji?

Jednak podczas finału nie obyło się bez kontrowersji. Krótko po ogłoszeniu wyników konkursu w sieci pojawił się krótki filmik sugerujący, że Damiano David zażywał narkotyki podczas telewizyjnej transmisji.

Widzowie zarzucają liderowi Maneskin wciąganie kokainy w green roomie. Dowodem ma być krótkie nagranie, na którym David pochyla się nad stołem i wykonuje szybki ruch głową. Fragment transmisji, o którym mowa możecie zobaczyć poniżej:

Maneskin wydał oświadczenie w sprawie. Muzycy chcą poddać się testowi na obecność narkotyków

Damiano David stanowczo zaprzecza spekulacjom. Również grupa wydała oświadczenie w tej sprawie na swoim Instagramie.

"Jesteśmy w szoku, że niektórzy ludzie powielają plotki o Damiano, który miał zażywać narkotyki. Jesteśmy przeciwko narkotykom, nigdy nie zażywaliśmy kokainy. Możemy dobrowolnie poddać się testom, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Pojawiliśmy się tu, żeby grać naszą muzykę" - czytamy na Insta Stories.

Jak czytamy na portalu BBC, podczas konferencji prasowej Damiano David wyjaśnił sytuację, którą widać na nagraniu. Powiedział, że pochylił się, ponieważ jego kolega z zespołu - Thomas Raggi stłukł szklankę i chciał przesunąć rozbite szkło.

Organizatorzy Eurowizji oświadczyli, że piosenkarz zostanie przetestowany pod kątem obecności narkotyków najszybciej, jak to będzie możliwe. EBU chce rozwiać wątpliwości co do tej sytuacji, jednak potwierdza, że podczas kontroli faktycznie znaleziono potłuczone szkło w miejscu, o którym mówił David.

RadioZET.pl/BBC