Zamknij

Wygrała Eurowizję Junior, teraz zwycięży w dorosłej Eurowizji? Destiny z Malty jedną z faworytek

18.05.2021 10:00

Destiny jest główną faworytką do zwycięstwa w Eurowizji 2021. Reprezentantka Malty zajmuje obecnie 1. miejsce w notowaniach bukmacherów. Co ciekawe, nie byłoby to pierwsze eurowizyjne zwycięstwo wokalistki. W wieku zaledwie 13 lat Destiny wygrała Eurowizję Junior 2015. Czy teraz odniesie sukces także na dorosłej Eurowizji?

Destiny Malta Eurowizja 2021
fot. mat. prasowe / Dunskie Borg / Eurovision.tv

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami. Tuż przed rozpoczęciem konkursu jednym z głównych faworytów jest Malta, która jeszcze nigdy nie wygrała tej imprezy.

Reprezentuje ją Destiny z piosenką „Je Me Casse”. 18-letnia piosenkarka poznała już smak eurowizyjnej wygranej. W 2015 roku zwyciężyła w Eurowizji Junior organizowanej w Bułgarii. Teraz pora na Eurowizję 2021?

Eurowizja 2021: pierwszy półfinał. RELACJA na żywo i WYNIKI konkursu 18.05

Destiny z Malty wygrała Eurowizję Junior, teraz zwycięży w Eurowizji 2021? Główna faworytka bukmacherów

Destiny, reprezentantka Malty na Eurowizji 2021 jest jedną z faworytek do zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Bukmacherzy dają jej obecnie aż 13 proc. szans na wygraną, o kilka mniej niż niż Barbarze Pravi z Francji czy zespołowi Maneskin z Włoch.

Choć piosenka Maltanki nosi francuski tytuł „Je Me Casse”, artystka śpiewa w języku angielskim. Utwór został stworzony przez szwedzkich producentów i cieszy się ogromną popularnością w internecie. Teledysk obejrzano już ponad 7 milionów razy w serwisie YouTube.

Zobacz też: Eurowizja 2021 - TRANSMISJA: pierwszy półfinał. O której i gdzie oglądać w TV, online? [18.05]

Triumf Destiny na Eurowizji 2021 byłby pierwszym zwycięstwem Malty w historii startów w konkursie. Kraj dwukrotnie kończył imprezę na wysokim 2. miejscu – w 2002 i 2005 roku.

Warto też dodać, że 18-letnia Destiny byłaby pierwszym artystą, który wygrałby zarówno Eurowizję Junior, jak i dorosłą Eurowizję.

Eurowizja 2021: kim jest Destiny z Malty?

Destiny Chukunyere urodziłą się w 2002 roku na Malcie. Dziewczynka ma nigeryjskie korzenie – jej ojciec Ndubisi Chukunyere to były piłkarz grający w maltańskich klubach. Dzięki swojemu silnemu wokalowi nastoletnią artystkę często porównują m.in. do Arethy Franklin, która jest jej idolką.

Młoda wokalistka brała udział w wielu muzycznych konkursach i festiwalach. Wystąpiła m.in. na Festival Kanzunetta Indipendenza, a także wygrała festiwal Asterisks w Północnej Macedonii i SanRemo Junior we Włoszech.

W 2015 roku zwyciężyła w maltańskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który ostatecznie wygrała, zdobywając przy tym rekordową liczbę punktów.

Rozwiąż QUIZ: Polska na Eurowizji. Jak dobrze znasz polskie piosenki?

loader

Dwa lata później Destiny spróbowała swoich sił za granicą. Maltanka wystąpiła w jedenastej edycji „Britain's Got Talent”, gdzie dotarła aż do półfinału.

W 2019 roku wygrała maltańską edycję „X Factor”, która była jednocześnie eliminacjami do Eurowizji 2020. Niestety, konkurs odwołano z powodu pandemii, ale Destiny otrzymała możliwość reprezentowania Malty również w 2021 roku.