Zamknij

Eurowizja 2021: zwycięzca zażywał kokainę w trakcie finału? Są wyniki testu Damiano Davida

25.05.2021 09:02
Damiano David Maneskin
fot. EBU / Andres Putting / eurovision.tv

Zespół Maneskin wygrał Eurowizję 2021, ale tuż po zwycięstwie wybuchł skandal – do internetu trafiło pewne nagranie i pojawiły się spekulacje, że wokalista Damiano David zażywał narkotyki w trakcie finału. Artysta natychmiast zaprzeczył szokującym plotkom i postanowił poddać się testowi na obecność narkotyków. Organizatorzy Eurowizji ujawnili wyniki.

Eurowizja 2021 przeszła do historii. Pierwszy raz od ponad 30 lat konkurs wygrały Włochy, które reprezentował zespół Maneskin z Damiano Davidem na czele.

Zwycięstwo Maneskin zbiegło się ze skandalem, który wybuchł tuż po finale. Do sieci trafiło nagranie, na którym włoski wokalista miał rzekomo zażywać kokainę. W trakcie konferencji prasowej David stanowczo zaprzeczył i zapewnił, że podda się testowi na obecność narkotyków, ponieważ nie ma nic do ukrycia. Organizatorzy Eurowizji 2021 ujawnili wyniki badania.

Damiano David: kim jest wokalista Maneskin? [WIEK, WZROST, DZIEWCZYNA, INSTAGRAM]

Eurowizja 2021: Damiano David zażywał narkotyki? Są wyniki testu wokalisty Maneskin

Europejska Unia Nadawców, organizator Eurowizji, wydała oficjalne oświadczenie i ujawniła wyniki testu Damiano Davida na obecność narkotyków. Potwierdzono, że zwycięzca Eurowizji 2021 nie zażywał kokainy w trakcie finału konkursu. Organizatorzy dodali, że uważają całą sprawę za zamkniętą, ale jest im przykro, iż fałszywe informacje przyćmiły wyniki i ducha konkursu.

Eurowizja 2021: ten kraj złamał regulamin? Polityczny akcent w trakcie wyników [FOTO]

Podczas konferencji prasowej tuż po finale wokalista Maneskin skomentował filmik krążący po sieci. Przyznał, że nie bierze narkotyków i nigdy nie zażywał kokainy, a pochylił się, ponieważ jego kolega z zespołu zbił szklankę i chciał przesunąć rozbite szkło pod stolikiem.

Jesteśmy w szoku, że niektórzy ludzie powielają plotki o Damiano, który miał zażywać narkotyki. Sprzeciwiamy się narkotykom, nigdy nie zażywaliśmy kokainy – pisała grupa tuż po finale.

Eurowizja 2021: wpadka Natalii Gordienko z Mołdawii. Upuściła mikrofon w trakcie występu [WIDEO]

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech dzięki zwycięstwu zespołu Maneskin. Dokładne miejsce i data konkursu nie są jeszcze znane, ale impreza zostanie zorganizowana najprawdopodobniej w maju 2022 roku. Od wielu lat Eurowizja odbywa się właśnie w tym miesiącu.

Warto dodać, że kilka włoskich miast wyraziło już chęć organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Poniżej szczegóły:

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie konkurs? Włoskie miasta już zgłaszają kandydatury

RadioZET.pl/eurovision.tv