Zamknij

Eurowizja 2019 z problemami. Przez konflikt telewizji i władz Izraela wstrzymano prace

Piotr Krajewski
02.04.2019 14:17

Eurowizja 2019 odbędzie się już za niecałe dwa miesiące. Z Izraela docierają jednak niepokojące informacje. W poniedziałek prace nad przygotowaniami zostały przerwane. Wszystko przez konflikt telewizji z jednym z izraelskich ministerstw, które odmówiło pokrycia kosztów związanych z bezpieczeństwem. W sprawie postanowił interweniować sam premier Benjamin Netanjahu.

Eurowizja 2019 problemy przez spór telewizji i władz Izraela wstrzymano prace w Tel Awiwie
fot. AP/Associated Press/EASTNEWS

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Do konkursu pozostało już tylko kilka tygodni, więc w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie rozpoczęły się prace nad budową sceny i całej infrastruktury Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

Problemy z Eurowizją 2019. W Izraelu wstrzymano prace przygotowawcze w arenie

W poniedziałek izraelskie media poinformowały jednak, że wszystkie prace zostały wstrzymane z powodu sporu telewizji KAN z ministerstwem odpowiedzialnym za zabezpieczenie Eurowizji 2019. Strony nie doszły do porozumienia w kwestii finansowej. Ministrowie odmówili pokrycia kosztów, więc policja zaprzestała kontroli areny i inspekcji całego sprzętu służącego do budowy eurowizyjnej sceny.

Zivit Davidovitch, producent wykonawcza tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, opublikowała nagranie z wnętrza pustej hali, podpisując je: „Wstydzę się za swój kraj”. W kwestii konfliktu interweniowała natychmiast odpowiedzialna za imprezę Europejska Unia Nadawców, która wezwała władze Izraela do szybkiej reakcji i poważnego podejścia do sprawy. Ostrzegła także, że nierozwiązanie kryzysu może doprowadzić do ogromnych opóźnień i problemów z organizacją konkursu w wyznaczonym terminie.

Na oficjalne ostrzeżenie zareagował premier Izraela Benjamin Netanjahu, który w poniedziałek wieczorem poinformował, że jego gabinet pokryje część kosztów związanych z kwestią bezpieczeństwa. Prace przygotowawcze w Centrum Konferencyjnym w Tel Awiwie powinny więc zostać wznowione 2 kwietnia. Nie wiadomo jednak, czy spór między telewizją a władzami został ostatecznie rozwiązany.

 

Eurowizja 2019: gdzie i kiedy się odbędzie?

Gdzie i kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji 2019? Kolejna edycja słynnej muzycznej imprezy zostanie zorganizowana w Tel Awiwie w Izraelu. Konkurs będzie składał się z trzech koncertów, w których weźmie udział łącznie 41 państw. Półfinały odbędą się 14 i 16 maja, a wielki finał Eurowizji 2019 zaplanowano na 18 maja.

Reprezentant Polski, czyli grupa Tulia, wystąpi z numerem 4. w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.  

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurowizja.org,jpost.com/PK